חבר הכנסת אוהד טל שוחח עם ערוץ 7 ביום ירושלים על התחושות המורכבות שחש ביום הזה על רק המלחמה.

"אנחנו נמצאים במלחמה, לחגוג בזמן מלחמה זה מורכב. יחד עם זאת, צריכים לומר את האמת, יש כאלו שמנסים להוריד את הרוח, אנחנו מרימים את הרוח", אומר טל. "אין שום סיבה לא להיות גאים, להרים את הראש, אנחנו שמחים ומודים לקב"ה על מה שיש לנו ועל הרוח הגדולה שהתגלתה בעם שלנו דווקא במלחמה הזו שהיא תתן לנו את היכולת להמשיך ולנצח את המלחמה הזו. אין לי ספק שעם הרוח הזו ננצח".

במענה לשאלה איך הופכים את יום ירושלים ליום של כל עם ישראל מודה טל כי "זו שאלה גדולה. אני חושב שכמו שיום העצמאות הוא נמצא בקונצנזוס, אין מי שלא חוגג את יום העצמאות, כי אין מחלוקת לגבי זה. האתגר שלנו הוא לקחת את הנושא הזה של יום ירושלים ולעשות אותו קונצנזוס".

"אני חושב שזה גם מאבק רוחני, האויבים שלנו לא סתם קוראים למלחמה הזו 'מבול אל אקצא', הם מנסים לקרוע את הקשר שבין עם ישראל לבין המקום הזה - ירושלים", הוסיף.

בהתייחסו למצב הפוליטי ולממשלת החירום קרא טל למחנה הממלכתי להישאר בממשלה: "אני ישבתי בוועדת חוץ וביטחון עם השר איזנקוט שהציג את העובדה שיחיא סינוואר יושב עכשיו בבונקר ומחכך את הידיים שלו בהנאה, כשהוא רואה את הפילוג בחברה הישראלית. אני חושב שצריך לשאול את השר איזנקוט האם פרישה שלו מהממשלה בתזמון כזה, אל מול האתגרים שמחכים לנו בצפון, יגרמו לסינוואר לשמוח יותר או פחות".