בלאט מול דוברת הערב
בלאט מול דוברת הערבצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

שש פעמים הן נפגשו לסדרה ביניהן בשנות ה-90, שלוש פעמים נפגשו בעשור הראשון של המילניום ובעשור הנוכחי רק פעם אחת. הערב (רביעי) נפגשו שתי הקבוצות הגדולות של הכדורסל הישראלי, היריבות הוותיקות והמרות, מכבי ת"א והפועל ירושלים למשחק נוסף ביניהן העונה - הפעם במסגרת סדרת חצי גמר פלייאוף הכדורסל.

מדובר בסדרה ראשונה ביניהן מזה 11 שנים, ומכבי פתחה אותה ברגל ימין עם ניצחון בתוצאה 82:89 ובדומה למרבית המפגשים שלה מול ירושלים במשחקי הפלייאוף בכל השנים כאשר זו מחזיקה מולה באחוזי הצלחה של 90%.

קל זה לא היה למכבי הערב. לאחר שהפסידה לה פעמיים במשחקי גמר גביע העונה, בתחילת העונה בגביע ווינר סל ולפני כחודש בגמר גביע המדינה בכדורסל, מכבי קיוותה לנקום באדומים מירושלים ולמעשה להמשיך לעשות מה שעשתה לה העונה בכל שלושת המפגשים מולה במסגרת הליגה - להמשיך לנצח.

דווקא הירושלמים הם אלו שפתחו את המשחק טוב יותר, כאשר נמרוד לוי קלע בקלות וירושלים פתחה את המשחק בטירוף כשכמעט וההפרש עמד על יתרון דו-ספרתי לזכותה.

מכבי הצליחה לצמק מעט את התוצאה אך לאחר 10 דקות השליטה הייתה של האורחים מהבירה מחזיקי גביע המדינה, עם 26:19.

מכבי עוד הצליחה להפוך את התוצאה עם פתיחת הרבע השני, אך לא השכילה לשמור על היתרון לאורך זמן ולמרות מאבק צמוד, להפסקה ירדה בפיגור בן 4 נקודות, עם 48:44.

אם כל זה לא מספיק, אז מכבי חטפה מכה נוספת עם פתיחת המחצית השניה כאשר אחד משחקניה הבולטים הערב והעונה בכלל, ג'וש ניבו נפצע ולא שב לשחק.

למרות חסרונו, הצליחה שוב מכבי לחזור ולצמק את התוצאה ולרבע האחרון והמכריע ירדה בפיגור 2 נקודות בלבד, עם 66:64.

ברבע הרביעי הגנה טובה של המארחים התל אביבים יחד עם התעלות של בונזי קולסון מתחת לסל, עשתה את ההבדל ונתנה למכבי ניצחון בפתיחת סדרת חצי גמר הפלייאוף מול היריבה המושבעת מירושלים עם 82:89. בכך מכבי ממשיכה את הרצף מול ירושלים בליגה עם ניצחון רביעי העונה מולה במסגרת זו.

עם העובדה כי ב-64 מסדרות הטוב משלושה משחקים ניצחה הקבוצה עם יתרון הבייתיות, עשויה גם היא להכריע את גורל ההתמודדות. זה ייגמר במשחק הבא ביניהן בסדרה ביום שישי הקרוב בהיכל הפיס ארנה שבבירה ומכבי תצליח להגן על התואר בו זכתה אשתקד - אליפות המדינה בכדורסל?