שבועות
שבועותיח"צ

לקראת חג שבועות, בארגון פעמונים הכינו דפי לימוד מיוחדים לפי קבוצות גיל המיועדים ללמידה במהלך חג החג, העוסקים בעידוד החשיבה העצמאית על הערכים שמובילים אותנו ועל מקומו של הכסף בחיינו לאור מגילת רות ומקורות נוספים.

"בלימוד שבועות שלנו, אנחנו עוסקים למשל בנושא של חסד, ומסבירים לילדים מהו חסד, כיצד ניתן לעשות אותו ולמי. עם בני הנוער אנחנו עוסקים בין היתר בנושא של מתנות עניים והאזכור במגילת רות לנושא. הלימוד המשפחתי עוסק בין היתר גם במהו עושר אמיתי, ובהתנהלות כלכלית נכונה ועוד", אומרים בפעמונים.

"בחג שבועות, בו אנחנו פנויים לשבת וללמוד ולהעמיק, אנחנו בפעמונים רוצים לעורר שיח בנושא של התנהלות כלכלית נבונה, דרך הסתכלות, לימוד וחקירת מקורות העוסקים בנושא הכלכלי מזוויות שונות. לימוד ליל שבועות הוא זמן מיוחד בו ניתן לדבר על הנושא ולעורר שיחה פתוחה ממקומות לא רגילים", אומרת שרון לוין, מנהלת ההסברה בארגון פעמונים.

בפעמונים מסבירים כי כל התכנים מותאמים לנוער, צעירים אך גם לשיח משפחתי סביב שולחן החג, וכמובן גם למדריכים או מורים שירצו להעביר את התכנים האלה הלאה. בארגון יצרו קשר עם מספר תנועות נוער לקראת החג והעבירו להם את תכני הלימוד בכדי לשלב אותם בלימוד בסניפי התנועות השונות.

את תכני הלימוד ניתן למצוא באתר פעמונים או בחיפוש בגוגל "לימוד שבועות ארגון פעמונים"