זירת הדקירה בירושלים
זירת הדקירה בירושליםצילום: דוברות מד"א

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שישי) את מעצרו של הצעיר בן 25, בן העדה האתיופית, שחשוד בניסיון רצח של שוטר אמש באזור שמואל הנביא בירושלים.

הצעיר ניסה לדקור עם מספרים קצין משטרה פעמיים והוא נורה בבטנו ומצבו הוגדר אמש קשה. הצעיר מוכר למערכת בריאות הנפש ולמשטרה.

עדי ראיה לאירוע העידו כי שמעו כשמונה יריות. במחלקה לחקירת שוטרים פתחו בחקירת חוקיות הירי.

מהמשטרה נמסר כי התקבלו דיווחים אמש על החשוד שהיה חמוש בחפץ חד בידו ורדף אחרי אנשים ברחוב באזור שמואל הנביא בירושלים. החשוד, כך לפי דיווחים למשטרה, "ניסה לדקור אישה בגן משחקים, וגם ניסה לפתוח רכבים".

"בעקבות הדיווחים הוזעקו כוחות משטרה של מחוז ירושלים. קצין משטרה מתחנת לב הבירה שהגיע במהירות למקום, זיהה את החשוד ברחוב כשחפץ חד בידו. עפ"י החשד החשוד ניסה לפתוח את דלת הניידת ולדקור את הקצין שהדף אותו. בשלב זה, החשוד החל בריצה לעבר אזרח שהיה על אופניים, שדד ממנו את האופניים בכוח והתחיל בנסיעה לכיוון רחוב זקס. הקצין החל במרדף אחריו בסיוע אזרח נוסף", אמרו במשטרה.

עוד ציינו כי "בשלב מסוים החשוד פתח בריצה והסתער לעבר הקצין עם המספריים בידו והפיל אותו על הרצפה בניסיון לדקור אותו. הקצין שהיה בסכנת חיים, התעשת וביצע ירי לעבר החשוד. יחד עם שוטרים נוספים שהגיעו למקום, הם השתלטו עליו ועצרו אותו. המספריים שעמם ניסה לדקור אזרחים עוברי אורח ושוטר, נתפסו בזירה".