סורקין וריברו חוגגים העפלה לגמר שני ברציפות
סורקין וריברו חוגגים העפלה לגמר שני ברציפותצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

שומרות על הסטטוס-קוו. אחרי שהפועל ירושלים גברה על מכבי ת"א בגמר גביע המדינה בפעם השניה ברציפות בדרך לזכיה רצופה בגביע המדינה בכדורסל ולהגנה על התואר זו זכתה אשתקד, היום (שישי) היה זה תורה של מכבי ת"א לעשות זאת כשזו עשתה צעד גדול בדרך לזכיה רצופה באליפות המדינה בכדורסל.

שנה אחרי שזכתה באליפות המדינה בכדורסל עם ניצחון בסדרת הגמר על הפועל ת"א, תחזור מכבי ת"א למעמד היוקרתי לאחר שגברה על הפועל ירושלים בתוצאה 82:73 בהיכל הפיס ארנה שבבירה.

הצהובים מת"א שהמשיכו את המאזן המושלם מול הפועל ירושלים העונה בליגה, כשניצחו בתום דרמה גדולה את המשחק הראשון ביניהן בסדרת חצי הגמר, עשו זאת גם הפעם בחוץ.

זה שוב לא היה קל עבור האורחים מת"א, כשאלה כבר הובילו ב-18 נקודות הפרש, אך איפשרו לאדומים עם הקהל הביתי לחזור במהלך הרבע השלישי עד למרחק נקודה וכמעט שהצליחו להפוך את התוצאה.

סורקין וקולסון ברגעי ההכרעה היו גדולים על ירושלים שאיבדה את הראש וגם את הכדורים. זה נגמר עם 82:73 למכבי שרושמת ניצחון שני בסדרת חצי הגמר ומעפילה לגמר הפלייאוף שם תחכה למנצחת בסדרה בין סגניתה הפועל ת"א להפתעת העונה קריית אתא.

הפועל ירושלים מסיימת עונה רוויה באתגרים וקשיים ובעיקר לא יציבה כאשר התחילה אותה עם פרידה ממאמנה אלכסנדר דז'יקיץ' שעזב בשל המצב הביטחוני, המשיך עם מינוי לא מוצלח ופרידה של איליאס קנצוריס בעקבות ההדחה מליגת האלופות ונגמר עם המנהל המקצועי יונתן אלון שירד לפרקט והוביל אותה לזכיה בגביע המדינה בכדורסל. בשנה הבאה זה יראה אחרת.

מכבי עולה לגמר עם מאזן מושלם בפלייאוף ומאזן מושלם גם מול הפועל ירושלים במשחקי הליגה העונה. בדרך לזכיה נוספת באליפות המדינה?