כוחות ביטחון גרמניים (ארכיון)
כוחות ביטחון גרמניים (ארכיון)צילום: רויטרס

בעוד פחות משבוע תצא לדרך אליפות אירופה בכדורגל, יורו 2024 שתתקיים על אדמת גרמניה.

רגע לפני שריקת הפתיחה, נחשף היום (מוצאי שבת) כי פעיל דאעש שתכנן לבצע פיגוע המוני בזמן משחקה של נבחרת אנגליה באצטדיון "ריין אנרג'י" בקלן שבגרמניה, נעצר בידיי היחידה ללוחמה בטרור.

על פי הדיווח, לוחמי היחידה בטרור עצרו פעיל דאעש בשם סופיאן טי, לאחר בדיקה מקיפה שנעשתה על אודותיו. על פי הדיווח, סופיאן בן ה-23 ביקש להתקבל לעבוד כמאבטח באצטדיון הכדורגל בקלן, אצטדיון "ריין אנרג'י". כאשר הרשויות בדקו את בקשתו עלה חשד כי מדובר בפעיל המשוייך לארגון המדינה האיסלאמית דאע"ש.

בחיפוש שנערך בדירתו נמצאו מספר טלפונים ניידים, התקני אחסון נתונים, מחשבים וכסף מזומן. סופיאן המחזיק באזרחות גרמנית, מרוקאית ופולנית, נעצר עם אמו ואחותו בשדה התעופה בעיר קלן כאשר אלה תכננו לטוס לאיסטנבול ומשם לריאד שבסעודיה בכדי לעלות לרגל למכה.

על פי החשד, סופיאן תכנן לבצע פיגוע המוני בזמן משחק נבחרת אנגליה מול סלובניה שיתקיים ב-25 ביוני, במסגרת המחזור השלישי והאחרון של שלב הבתים באליפות אירופה בכדורגל.

מעצרו של החשוד מגיע כאשר ברקע ישנם איומי טרור רבים מצד ארגון המדינה האיסלאמית וזאת לאחר שרק בשבוע שעבר התרחש פיגוע דקירה במנהיים בו נרצח שוטר בידיי מהגר ערבי.