ישראל גנץ בפאנל בכנס ירושלים בניו יורק
ישראל גנץ בפאנל בכנס ירושלים בניו יורקצילום: חיים טוויטו

ראש מועצה אזורית מטה בנימין ויו"ר מועצת יש"ע ישראל גנץ הוביל פאנל של מועצת בנימין בכנס ירושלים של ערוץ 7 ועיתון 'בשבע' בניו יורק.

בפאנל שעסק "בבטחון הישובים בבנימין" בהנחיית רותי ליברמן, יועצת פוליטית של מועצת בנימין, השתתפו גם רס"ן (במיל') אהרן צוף, מייסד ומנכ"ל קרן בנימין ואליענה פסנטין, מנהלת דסק חו"ל במועצה.

ליברמן ביקשה מגנץ לספר כיצד נראית שגרת יומו במלחמה. "אני תמיד חייב להיות זמין. אי אפשר ללכת לשום מקום בלי הטלפון שלך. אני יכול לזכור את הקו 521, קיבלתי שיחה שאוטובוס הסעת ילדים תחת התקפה. חשבתי 'מה עם הילדים? כמה מהם באוטובוס?' אני זוכר שהייתי צריך לקרוא לכל צוותי החירום הראשוניים שלנו ואז לצבא, למפקד גזרת הפיקוד המרכזית".

"אתה חושב על הישובים. אולי אנחנו תחת התקפה רחבה הרבה יותר. אנחנו צריכים לחסום את הישובים והמשפחות. ומי הנהג? אנחנו צריכים ליידע את אשתו. הוא תחת התקפה. ומה עם התקשורת? אלפי מחשבות עוברות באותן שניות. אבל יש לנו צוות טוב. ואני יכול לומר כאן במרכז מנהטן, בלי העזרה של הציוד שקיבלנו מאנשים טובים כמוכם, שיושבים כאן, לא היינו יכולים למנוע אירוע כזה", הוסיף גנץ.

גנץ התייחס גם לדרך הנכונה לשחרור החטופים. "אני יכול לומר כאן בצורה פשוטה וברורה מאוד אם תהיה מדינה פלסטינית - זה יסכן את האזרחים. אנחנו לא יכולים לוותר וחייבים להכות בחמאס".

"אנחנו חייבים להביס אותם, להחזיר את החטופים הביתה בהקדם האפשרי באמצעות כוח צבאי ולהכות בכל אויבינו. אם מישהו בעולם חושב שאנחנו חייבים להפסיק את המלחמה ולוותר - אסור להקשיב לו", דברי ראש המועצה.