בראיון לערוץ 7 מתייחס חבר הכנסת עמית הלוי לפרישת 'המחנה הממלכתי' מהקואליציה ומציע לבחון מחדש את המושג 'מחנה ממלכתי "כיוון שזה היה מופת של אפס ממלכתיות, לעזוב בשעת מלחמה כשחיילינו מקיזים את הדם בכל הגזרות".

לדבריו הגיעה השעה לבחון את הממלכתיות כפי שהגדיר אותם בן גוריון כנאמנות לערכי ממלכת ישראל, ולעומת זאת "אצל בני גנץ אנחנו רואים פעם אחר פעם שממלכתיות זה סוג של ניטראליות. ממלכתיות היא לא ניטראלית. זה סוג של נחמדות שמרוקנת כל עניין מהותי ומדיני שצריך לעמוד עליו. הוא נחמד לבלינקן ולאחרים אבל כך לא מנהלים מדינה. בנחמדות אפשר להיות עובד סוציאלי אבל לא מדינאי".

הלוי סבור כי מזה זמן בני גנץ מרוקן כל דבר מהותי, כך עולה ממכתבו לראש הממשלה ובו האולטימטום והקלישות על פגיעה באחדות. "אתה אומר מה יש מהותי בכל הסעיפים האלה? הוא לא אומר שום דבר של ממש. מה אתה רוצה בעניין החטופים? מה ההצעה שלך?". הלוי מציין כי גם את האמירה בדבר הצורך במתווה מדיני ליום שאחרי, כזה שיוביל למדינה פלשתינית, לא נאמרת מפיו של בני גנץ שמעדיף לבטא עמדה עמומה כדי להיות נחמד עם כל הצדדים, כמו גם כאשר הוא מתבקש להציב עמדה בסוגיית המדיניות הכלכלית.

"האם שמעת פעם אחת את בני גנץ או חילי טרופר או מישהו מהחבורה הזו אומר פעם אחת עמדה ברורה, עניינית ממשית ומהותית? הכל אוסף של קלישאות. שום דבר לא נותן לציבור להבין בעד מה ולאן האיש הזה מוביל. שיאמר אם הוא בעד מדינה פלשתינית כרמטכ"ל לשעבר ושזו מסקנתו הרציונאלית מהשביעי לאוקטובר. שיאמר. אבל הוא לא אומר את זה. הוא אומר ניסוחים שכתבו לו כל מיני יח"צנים".

"בפעם הראשונה המליצו לו לשתוק ואמרו לו שככל שישתוק יעלו לו יותר המנדטים. עכשיו הוא מדבר, אז שיאמר דבר אחד ברור. לא שמעתי שום דבר ברור. מה האידיאולוגיה שלו, מה המדיניות שלו באחד הנושאים שהוא ציין באותו מכתב", אומר חבר הכנסת הלוי הקובע כי לאחר הסרת המסווה הכאילו ממלכתי ונחמד מתברר שמעבר לקלישאות נשארים עם מציאות מסוכנת שאם הא מובילה למדינה פלשתינית "נמצא את עצמנו עם הרבה מילים נחמדות כפי שהיה כשהוא היה שר ביטחון, ובפועל קרו כל התהליכים של מדינה פלשתינית חוץ מהתואר מדינה פלשתינית. שלחו את עיסאוו'י פרג' להתרים מיליארד דולר מהמדינות התורמות למדינה הפלשתינית, העבירו בניגוד לחוק 600 מיליון לאבו מאזן, אירח אותו אחר כבוד בראש העין, כך המרכיבים של קידום הפלשתיניזציה של האזור קרו בחסות בני גנץ, עם סט יח"צני כזה או אחר. אנחנו צריכים להשתחרר מהממלכתיות הזו".

עוד נשאל חבר הכנסת הלוי בדבר עמדת מפלגתו שלו שלאורך חודשים האשימה את בני גנץ כמי שמסנדל את מהלכי המלחמה וכעת, כאשר הוא עוזב, מבקשת ממנו להישאר. הלוי סבור שמיד לאחר השביעי באוקטובר ראוי היה להקים ממשלת אחדות שתכלול את כלל בעלי הניסיון בתפקידי ראש ממשלה ושר ביטחון כדוגמת לפיד גנץ וליברמן וזאת מתוך היכרותם שלהם את האיומים המונחים לפתחה של ישראל. "הם היו צריכים להיכנס ולומר 'ביחד ננצח' לא כקלישאה, אלא שנה של בניית הצבא כמו שצריך ולא כמו שהיה ערוך באופן שערורייתי לפני השבעה באוקטובר, ולצאת ביחד למלחמה. זו הייתה צריכה להיות תכנית משותפת של שנתיים".

"ברור שבזמן מלחמה בני גנץ היה צריך להישאר בממשלה, אבל גם לעזוב את הממשלה וגם על כלום ושום דבר? איזו אחריות ציבורית זו? מה הוא אומר לציבור? על מה הוא עזב? הוא כותב בסוף המכתב על אחדות שאסון לפרק אותה, אז למה אתה עוזב?".

הלוי מביע תקווה שחברי הכנסת סער וליברמן ימצאו את דרכם לקואליציה מתוך הבנה שבעת מלחמה אין קואליציה ואין אופוזיציה ותיווצר אחדות אמיתית סביב ביטחון ישראל וזאת כחלק מהתכנית לשנתיים של מאבק משותף עד לניצחון של ממש.