הביקור בישיבה ביצהר
הביקור בישיבה ביצהרצילום: באדיבות המצלם

סיור מיוחד בהובלתה של ח"כ לימור סון הר מלך התקיים השבוע יחד עם השרים יצחק וסרלאוף ומאי גולן (ליכוד) בישיבת עוד יוסף חי ביצהר.

במהלך הסיור שמעו השרים על התנכלויות שונות בתקופה האחרונה לתלמידים ואיומים על ראש הישיבה הרב יוסף אליצור בסגירת הישיבה.

הסיור הוא חלק מסדרת ביקורים של ח"כ הר מלך בישיבה במטרה להעמיק את ההיכרות עם הישיבה ולחזק את עמידה אל מול התנכלויות שונות של מערכת הבטחון.

"הגענו לישיבת עוד יוסף חי כדי לחזק את החלוצים הגיבורים, שבמשך עשרות שנים נאחזים בנחלת אבותינו, בעמידה איתנה ובלתי מתפשרת ונאבקים עבור תקומת עם ישראל בארצו מתוך חיבור עמוק לתורת ישראל עם ישראל וארץ ישראל", אמרה ח"כ סון הר מלך.

היא הוסיפה "ראינו את אהבת הארץ בישיבה ואת מסירות הנפש של רבניה ותלמידיה. לצערי שמענו ממנהלי ורבני הישיבה שהישיבה ותלמידיה סובלים מהתנכלויות שכוללות שיחות איום להורי התלמידים, מעצרים מנהליים ואיומים על ראש הישיבה. נמשיך לתמוך במתיישבים המגנים על ערי התפר ונמשיך להיאבק בכל כוחנו ויכולתנו נגד מדיניות המעצרים המנהליים וההתעללות במתיישבים".

וסרלאוף אמר: "הגעתי לישיבת 'עוד יוסף חי' ביצהר. פגשתי שם בחורים וצוות, אוהבי התורה ואוהבי הארץ שמחזקים את אחיזתנו בארץ ישראל. לישיבה ביצהר מגיעים כל הזכויות ושמגיעות לכל המוסדות. אנו נמשיך לעמוד לצידם ולהיאבק למען שיוויון הזכויות המגיעות להם. זכויות האדם צריכות להישמר גם כלפי הישבה ביצהר".

גולן ציינה: "שמחתי לפגוש בישיבה ביצהר את רבני צוות הישיבה המסורים אשר פועלים להרבות תורה בעם ישראל - בשילוב מופתי של מסירות לארץ ישראל ולתורת ישראל הנצחית. אשרינו שזכינו בתלמידי חכמים כאלה. עלינו להוקיר את האנשים האלו אשר מתיישבים בארץ ישראל כולה ופועלים כדי להעביר הלאה לדורות הבאים שיבואו עלינו לטובה בע"ה - אהבת ארץ ישראל השלמה, מה היא".