הנטיעות במעוז אסתר
הנטיעות במעוז אסתרצילום: באדיבות המצלם

שעות בודדות לאחר שמאות שוטרים ופקחי מנהל אזרחי עקרו אתמול (שני) באמצעות דחפורים מטע עצי פרי בגבעה, נטעו מחדש תושבי מעוז אסתר יחד עם רב הישוב כוכב השחר הרב אוהד קרקובר את המטע שנעקר.

בנטיעות המחודשות השתתפו גם הוריו של אהוביה סנדק ז"ל שהיה ממקימי המטע שנעקר.

"עם ישראל נמשל לעץ כמאמר הפסוק "כי כימי העץ ימי עמי", אמר הרב אוהד קרקובר לתושבים בדברים שנשא במהלך האירוע. "נטיעת עצים זה מעשה של נצח והוא מבטא את הקשר הנצחי שלנו לארץ ישראל. הנטיעה הזו היא חלק מקריאה כללית יותר, קריאה של עם ישראל בארצו הקדושה. וכל השתדלות ומאמץ, בין אם הוא מצליח בסופו של דבר ובין אם לא, הוא חלק מהעבודה של עם ישראל על אדמתו".

תושבי הגבעה מסרו: "הבוקר היינו עדים בגבעה למסע הרס שכלל עקירת עצי פרי בארץ ישראל. מיד לאחר העקירה קיימנו נטיעות בדיוק במקום בו נעקרו העצים, כדי להעביר מסר ברור: עם ישראל שב לארצו ולא מוכן לעמוד מנגד כשעוקרים והורסים, בין אם זה מטע זיתים או בית של משפחה בגבעה ובטח לא כשמדובר בהרס שבוצע בגלל שקר ערבי של 'אדמות פרטיות'. ארץ ישראל הובטחה לאברהם אבינו בברית בין הבתרים ומכוחה אנו פועלים".

"מסתבר שבעיני המדינה עקירה של מטע שנטעו יהודים חשובה יותר ממאבק בהקמת מדינת הטרור הפלסטינית. אל מול ניסיונות ההרס אנו נמשיך להעמיק שורשים בקרקע, וכנגד מוציאי דיבת הארץ נותר לומר רק דבר אחד - טובה הארץ מאוד מאוד", הוסיפו התושבים.