יו"ר מפלגת נעם, סגן השר ח"כ אבי מעוז, התייחס בנאום במליאת הכנסת לפרישתם של חברי המחנה הממלכתי מהממשלה ולהתנהלות האופוזיציה.

"בשמאל אוהבים מאוד את מנחם בגין, אבל בעיקר כדי לחבוט בליכוד", פתח מעוז. "הם רק מנסים להסתיר איך הם שפכו את דמו כשהיה ראש ממשלה. אבל מנחם בגין היה לפני כן ראש אופוזיציה, ובתור ראש אופוזיציה הוא ידע מהי אחריות לאומית, מהי ממלכתיות ומה זה שהמדינה לפני הכל".

לדבריו, "לאחר מבצע יונתן באנטבה אמר מנחם בגין, ואני מצטט: 'אנו נותנים כבוד היום בשם האומה כולה לצבאנו, לרמטכ"ל ועוזריו, למפקדים והחיילים, אשר הוכיחו כי אמנם כן, חודש דור המכבים בימינו. מבקש אני לומר שלכולם הזכות, אבל ראש ממשלה הוא ראש צוות. ראש צוות, בעוד כולם אחראים, שם על שכמו עוד טיפה אחת של אחריות. ומי יודע איזה כובד לטיפה הזאת. לכן היום אומר לראש הממשלה בשם האופוזיציה - השקפותינו שונות, אנו נמנים על מחנות שונים. בבית הזה החופשי עוד בוודאי יהיו ויכוחים בינינו, יסודיים, רציניים, ואולי אף חריפים. אבל היום הזה, בכל ליבנו נאמר: ראש הממשלה, כל הכבוד'".

"איפה מנחם בגין ואיפה אנשי האופוזיציה, אלו הוותיקים, ואלו שהצטרפו אליהם כעת. ממלכתיות? הכי חוסר ממלכתיות שיכול להיות. המדינה לפני הכל? הפוליטיקה הקטנה, ההנחיות מאמריקה והאינטרסים האישיים שלכם לפני הכל. אחריות לאומית? חוסר אחריות לאומית. חוסר אחריות לאומית ביחס לראש ממשלה שלקח על שכמו את ההחלטה לצאת למבצע ההרואי, מבצע ארנון. הרי אם המבצע היה חלילה נכשל, כל כך הייתם נהנים לשפד את ראש הממשלה על הגריל. אבל כשהמבצע הצליח? אף מילה של הערכה והכרת הטוב", אמר מעוז.

לדבריו, "חוסר אחריות לאומית בעזיבת הממשלה בזמן מלחמה, כשהחטופים עדיין במנהרות ותושבי הדרום והצפון עדיין עקורים. חוסר אחריות לאומית בזריקות עידוד לאויבינו, כשאתם נותנים להם תקווה שהנה עוד רגע הכל פה מתפרק. בושה לכם".

"בע"ה עכשיו, כשגנץ וחבריו פרשו מהממשלה, אין מי שיעצור את הקבינט מלהכות באויבינו בדרום ובצפון. הגיע הזמן לנצח בעוז ובגבורה, בלי מגבלות ובלי היסוסים. הגיע הזמן להחזיר את ההרתעה. הגיע הזמן לפעול בכל הכוח כדי להשיב את תושבי הצפון והדרום לבתיהם, ואת כל החטופים לבני משפחותיהם במהרה בימינו אמן", סיכם.