תיעוד לחימת כוחות אוגדה 98 במרכז הרצועהדובר צה"ל

כוחות אוגדה 98 השלימו את ההתקפה האוגדתית המשולבת במזרח דיר אל בלאח ובמזרח אל בוריג׳ בעל ובתת קרקע.

הכוחות איתרו אמצעי לחימה, חיסלו כ-100 מחבלים ותקפו יותר מ-100 תשתיות טרור. הכוחות השמידו עשרות תשתיות טרור ומרחבי שיגור הסמוכים ליישובי העוטף.

צוותי הקרב של חטיבה 7, כפיר ולוחמי יחידת יהל"ם איתרו בהכוונה מודיעינית ובאופן מהיר מספר פירי מנהרות. לוחמי יהל"ם חקרו והשמידו את שתי המנהרות, שהיו כל אחת באורך כ-קילומטר והשמידו מעל 2 קילומטרים של תת-קרקע התקפי. במנהרות אותרו חדרי שהיה ומספר אמצעי לחימה שהושמדו.

שיחת מפקד אוגדה 98 עם לוחמי סיירת גבעתי שעות לאחר המבצע לחילוץ חטופיםדובר צה"ל

כוחות אוגדה 98 ובניהם צוותי הקרב של חטיבת צנחנים, כפיר, שבע ולוחמי יהל"ם ביצעו מגוון פעולות שתרמו להצלחת ביצוע מבצע ׳ארנון׳.

צוות הקרב של חטיבת הצנחנים ביצע את פעולת חילוץ החטופים וכוחות הימ"מ והשב"כ מהרכבים, לאחר שחולצו על ידם משבי החמאס בפעולה נועזת.

תיעוד המנהרות שהושמדודובר צה"ל

מפקד אוגדה 98, תת-אלוף דן גולדפוס אמר ללוחמי סיירת גבעתי וצנחנים לאחר המבצע: "כוח של הימ"מ והיחידה המבצעית של השב"כ חילצו את ארבעת החטופים איתנו במעטפת".

"יש עוד 120 חטופים בעזה ואנחנו לא נעצור עד שנביא אותם הביתה, אנחנו מחויבים גם להשמיד את האויב בעל ובתת קרקע. ככה עשינו שמונה חודשים וככה נמשיך, ממשיכים קדימה ודוחפים בכל הכוח. אם הייתי יכול לחבק כל אחד מכם הייתי עושה את זה, אני גאה בכם".

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל