משאיות סיוע ברצועת עזה
משאיות סיוע ברצועת עזהצילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

אן ד'אקינו, פרופסור ומרצה לביולוגיה באוניברסיטת דה פול בשיקגו, פוטרה מעבודתה לאחר שהטילה על סטודנטים משימה מזעזעת במיוחד: "לכתוב מאמר על ההשפעה של רצח עם בעזה על בריאות האדם והביולוגיה".

לאחר שנודע לראשי האוניברסיטה על המשימה השערורייתית שהטילה המרצה לביולוגיה על הסטודנטים, נפתחה חקירה ונמסר כי הוחלט לפטר אותה מתפקידה.

"החקירה מצאה כי היא השפיעה לרעה על סביבת הלימודים, על ידי הכנסת חומר פוליטי זר שהיה מחוץ לתחום המקצוע האקדמי כפי שמתואר בתכנית הלימודים. הכיתה קיבלה מרצה חדשה, וחברת הסגל שוחררה ממינויה כחברת סגל במשרה חלקית. חלק מהסטודנטים הביעו דאגה משמעותית לגבי הכללת פוליטיקה בשיעור מדעי על 'איך מיקרואורגניזמים גורמים למחלות'. הודעת דואר אלקטרוני שנשלחה עם המשימה הראתה תמיכה באנשים 'המתנגדים לנורמליזציה של טיהור אתני'", נמסר בהודעת אוניברסיטה.

המרצה לביולוגיה החליטה לערער על ההחלטה לפטר אותה, וטענה כי מדובר ב"מדיניות השתקה לדיון סביב פלסטין" מצד ראשי האוניברסיטה, לדבריה.

"סיום העבודה שלי היה הפרה של החופש האקדמי שלי ודוגמה נוספת למאמצי הממשל הזה להפוך כל דיון על פלסטין ודיבור על שחרור פלסטין לטענות שווא על אנטישמיות", אמרה ד'אקינו.

היא גם הוסיפה להגנתה כי "המשימה רלוונטית. מדענים הזהירו מפני התפשטות המחלות בעזה עקב תת תזונה ומחסור במים ותברואה נאותה".