נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: רויטרס

היום לפני שלוש שנים נשבעתי אמונים כראש הממשלה ה-13 של מדינת ישראל.

במשך קצת יותר משנה שירתתי אתכם אזרחי ישראל כשעמדתי בראשה של ממשלה שעד לאותו רגע הייתה נראית בלתי אפשרית.

אחרי ארבעה סבבי בחירות, מגיפת קורונה, משבר כלכלי, מאות אלפי מובטלים ומדינה שנמצאת בשיתוק - שרים משמאל ומימין החליטו לשים בצד את כל המחלוקות ולהתכנס ביחד למען הצלת מדינת ישראל.

בשנה הזו, יחד עם חבריי, הזנקנו את ישראל קדימה. המדינה חזרה להיות מנוהלת. הממשלה השיבה את האמון לציבור ככזו ששמה בראש מעייניה את האזרחים. הלו"ז של שרי הממשלה היה מוקדש כולו לקידום נושאים הקשורים לתפקוד היומיומי של מדינה. דאגנו לכל אזרחי ישראל, ולא העמדנו מגזר אחד לפני האחר.

ידענו להגיע בינינו לפיתרונות גם ברגעי מחלוקת. אמנם שילמתי מחיר אישי ומשפחתי כבד, אך בשנה אחת הספקנו מה שממשלות אחרות לא מספיקות בארבע שנים, כי עבדנו ביעילות. ובעיקר- עבדנו ביחד ולמענכם.

הקמת ממשלת החירום הזו שאני כל כך גאה בה, הייתה הכרחית באותה העת כמו אוויר לנשימה. היא הוכיחה שאת ישראל אפשר להוציא מהבוץ, ואפילו במהירות- אם רק נהיה ביחד ונעבוד ביחד. ברצון טוב. בשיתוף פעולה.

היום יותר מתמיד, המציאות הבלתי נתפסת בה אנו חיים מאז השבעה באוקטובר מחייבת הנהגה שיודעת לאחד את העם ולעשות את הדבר הבסיסי ביותר שצריכה לעשות ממשלה: לשים את האינטרס של מדינת ישראל לפני כל שיקול אחר, לפעול בתבונה מול הקהילה הבינלאומית, להכניס את כל חלקי העם למעגל השירות ולנהל את המערכה עם מטרות ברורות עד להכרעת אויבינו.

אני מדבר עם אזרחים רבים שנמצאים בייאוש אמיתי. אנשים רבים נמצאים בחרדה קיומית למדינת ישראל, וחשוב לי לומר לכם שגם עכשיו כשהכל נראה בלתי אפשרי זה כן אפשרי.

חברים, עשינו זאת אז, ואפשר לעשות זאת שוב. כי יש לנו עם של אריות. במיוחד הדור הצעיר. אריות ולביאות.

מתוך התהום והכאב העצום התגלה בקרבנו אור גדול של לוחמים אמיצי לב ואזרחים אכפתיים. עם ממשלה מקצועית, מנהיגות אמיתית ואחדות בינינו - זה אפשרי, והרבה יותר מהר ממה שחושבים.

עוד נכונן כאן מדינה שראויה לעם הזה.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב לדברי בנט וכתב ברשת X: "עם ממשלה מקצועית, מנהיגות אמיתית ואחדות בינינו - זה אפשרי, והרבה יותר מהר ממה שחושבים".