ארגון רבני צהר הגיש היום (ה') כתב תביעה נגד הרב עובדיה יוסף, ראש כולל 'תפארת אוהל משה' בבית שמש ונכדו של הרב עובדיה יוסף. התביעה מגיעה לאחר שהרב יוסף טען, בעת שיעורו השבועי בבית הכנסת "נזר אהרון", טענות כנגד ארגון רבני צהר.

בשיעורו אמר הרב יוסף על הגיורים בישראל, "הכל מסחרה מקצועית. כולם הולכים לצהר הם עושים לו גיור תמורת 25,000 שקל, לא משנה קבלת מצוות, לא, הם אומרים לא צריך". גם כשנשאל האם הוא בטוח בדבריו, השיב הרב יוסף: "100 אחוז זה המחיר. אני, אני חושב שזה שקל ולא דולר. 100 אחוז. אחרי החתימה, הרבנות חותמת מיד אחריהם, נגמר הסיפור".

בעקבות פרסום דבריו גם בערוץ היוטיוב של השיעור, הגישו ארגון רבני צהר כתב תביעת לשון הרע נגד הרב על סך 161,923 ש"ח. יצוין כי לארגון צהר אין, ולא היה לה אף פעם בית דין לגיור, והוא אינו עוסק בגיור. "דברים אלה של הנתבע הם דברי שקר, דברי בלע, חסרי כל יסוד, שנאמרו במודעות מלאה ובכוונה תחילה על מנת לפגוע בשמו של ארגון צהר", כך נכתב בכתב התביעה של ארגון רבני צהר. כתב התביעה הוגש על ידי עו"ד אסף בנמלך לבית משפט השלום בירושלים.

בארגון מסרבים להכיר בכך כי מדובר בפליטת פה. "בשל העובדה שהרב חזר עליהם כמה וכמה פעמים, ואף ענה שוב ושוב לשאלות מהקהל. מטרתו של הרב הייתה לפגוע בארגון המקפיד מאוד על נקיות כפיים, יושר ונאמנות מוחלטת להלכה, לבזות אותו בדברי שקר ולהציגו כארגון שלא רק אינו פועל כהלכה, אלא אף פועל באופן מושחת מוסרית וחוקית. אין מדובר בחופש הביטוי, אלא באיסור השיסוי והשקר, והוצאת שם רע מובהקת".