יצחק, אביו של אלירן מזרחי, אומר קדישצילום: ערוץ 7

בחלקה הצבאית בבית העלמין בהר הרצל בירושלים הובא למנוחות (חמישי) רב סמל מתקדם אלירן מזרחי ז"ל, לוחם המילואים ששם קץ לחייו והוכר כחלל צה"ל לאחר מאבק ציבורי של משפחתו.

מאות בני משפחה וחברים מלווים אותו בדרכו האחרונה - רבים מהם עטופים בדגלי ישראל ולובשים חולצות עליהן נכתב "אלירן מזרחי - גיבור ישראל". בהלוויה השתתף השר אופיר סופר שסייע למשפחה רבות במאבקה להכיר באלירן כחלל צה"ל וחברי הכנסת נעמה לזימי ועידן רול.

בתו, אליאן, ספדה לו בדמעות: "אבא יקר שלי זה מרגיש לי כמו חלום שלא נגמר. הבטחת שתהיה איתי בבת מצווה שלי ואתה כבר לא כאן. לפני שיצאת מהבית אמרתי לי 'אליאן אני אוהב אותך'. לחמת למען עם ישראל. אבא, אתה כל כך חסר לי ואני כל כך מתגעגעת".

בתו של אלירן מזרחי סופדת לו בהלוויהערוץ 7

אביו, יצחק, ספד: אלירן שלי היקר. אני מודה על כך שאנחנט קוברים אותך בהר הרצל בכבוד הראוי לך. ריסקת את הלב של כולנו אבל תהיה תמיד בלב של כולנו. אני גאה בך. אתה גיבור ישראל. עם ישראל חי".

האם, ג'ניה, אמרה בדמעות: "אלירן, בני בכורי, אהוב ליבי. איזה שבוע מטלטל עברנו. היית נשמה טובה עם נתינה אין סופית. ילד טוב של אמא. היית אבא נפלא ובעל למופת. השארת לנו חור עמוק בלב והגעגועים אלייך ילוו אותנו כל חיינו. אוהבת אותך בכל ליבי בן שלי. זכינו 40 שנה לחיות לצידך".

הוריו של אלירן מזרחי סופדים לוערוץ 7

אחיותיו, הילה ושיר, ספדו: "אלירן, היית הלב הפועם של הבית. גיבור ישראל. איך אפשר לדמיין חיים בלעדיך? בלי הצחוק והשנינות שלך? תמיד היית מסמר הערב, מגנט. היה לך לב מזהב. גם במותך הצלחת למגנט את כל המדינה. אמרת שהחלום שלך הוא להציל את החטופים כשהם בחיים. הלב שלנו כבר לא יהיה שלם. נוח בשלום אח יקר - גיבור ישראל".

קארין, גיסתו של אלירן, אמרה דברי פרידה. "אלירן אם היית יודע איזה מלחמה עשינו כדי שתיקבר כגיבור ישראל. היית אחד ויחיד ותמיד תישאר ככה. בשלושת החודשים האחרונים אמרת לי שוב ושוב 'לא משנה מה קורה לי תשמרי על מירב ואל תשאירו אותה לבד'. ביקשת שבחתונה שלי אני אעשה שולחן לצוות שלך כי אולי לא תהיה שם. הצבא הרג אותך והרג אותנו".

חברו, אליסף שחר, נפרד: "לכבוד היה לי להילחם לצידך. הובלנו את המאבק למענך כדי שתקבל את הכבוד הראוי לך. המדינה ששלחה אותך להילחם ושתמיד אמרת עבורה 'הנני'. לוחמים לא נופלים רק בשדה הקרב אלא גם בשדה הקרב שבתוכם. דם שקוף נוטף בליבם. איך אפשר לומר ללוחם כמוך שאתה לא חייל? המדינה הבינה מאוד מהר שהיא טעתה ותיקנה".

שלומי, חבר נוסף, ספד: "אלירן היקר שלי. האדם עם הכי הרבה שמחת חיים שהכרתי בחיי. היינו אנשי סוד אחד של השני ודווקא על זה לא דיברת איתי. התקשרת אליי במוצ"ש האחרון כדי שנראה את גמר ליגת האלופות למרות שבחיים לא ראית כדורגל. אני מבטיח לך שאהיה שם תמיד בשביל המשפחה שלך".

מפקדו סא"ל יוסף אדרי נפרד ממנו. "אלירן, אני עומד כאן עומד וכולנו כואבים. ב-7 באוקטובר בחרת להילחם על הבית ועל מדינת ישראל. גם כשנפצעת - התעקשת להמשיך להילחם. אלירן היית אהוב על רבים. באישיותך סחפת את כולם. איש עם לב ענק שעוזר לכולנו. הפגנת אומץ בשדה הקרב ובחייך. לצערי לא ידענו מתחולל בנפשך. נמשיך להילחם ברוחך".

ראש עיר מעלה אדומים גיא יפרח ספד: "אלירן גיבור ישראל - סוף סוף זכית למנוחה. היית אהוב על כולם ולוחם עד טיפת הזיעה האחרונה. אלירן היה לוחם אמיץ שלחם למען המולדת ושייך לדור הניצחון והתקווה של עם ישראל. המאבק על גבורתך הקיף עיר שלמה, פוליטיקאים מימין ומשמאל ואזרחים רבים. זו קבורה ראויה לגיבור ישראל ולוחם אמיץ שמסר את נפשו והגן על עם ישראל ומדינת ישראל".

הרב שמעון אלוף סופד לאלירן מזרחיצילום: ערוץ 7

הרב שמעון אלוף ספד: "איך נפלו גיבורים. המומים וכואבים ניצבים כאן. אב ואם שקוברים - בן מה נדבר ומה נאמר? שישה חודשים נלחמת כארי - אבל המלחמה הפיזית כיסתה על גבורה פנימית. אדם עם עוצמה ועם נפש שברירה ועדינה. העם כולו חש בתוך תוכו את השעה הקשה בה אנחנו עומדים. נתפלל שהאחדות והערבות ההדדית תעמוד לנו.

הלוויתו של לוחם המילואים אלירן מזרחי ז"לערוץ 7

מזרחי, בן 40 מענתות, הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים - שניים מהם על הרצף האוטיסטי.

צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7