השריפות ברמת הגולןכבאות והצלה מחוז צפון

מטחים כבדים לעבר הצפון: חיזבאללה טען כי שיגר יותר מ-150 רקטות ו-30 כטב"מים לעבר מוצבים צבאיים בגליל ובגולן. חיזבאללה לקח אחריות על ירי נ"ט לעבר מרחב יפתח.

מירי הנ"ט נפגעו שני חיילי צה"ל באורח בינוני וקל. החיילים שנפצעו פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים זיו בצפת ומשפחותיהם עודכנו.

החייל שנפצע באורח בינוני נכנס לניתוח להוצאת רסיס מכתפו וצפוי להמשך אשפוז והחייל הפצוע באורח קל, ספג רסיס ברגלו והוא צפוי להשתחרר במהלך הערב.

משעות הבוקר חיזבאללה לקח אחריות על חמישה אירועי ירי לעבר שטח ישראל, בהם המטח הכבד לעבר יישובי הגליל והגולן.

הזירה בה נפגעו שני בני אדם מרסיסים בקצריןצילום: דוברות מד"א

אזעקות נשמעו מוקדם יותר בצהריים באזורים נרחבים בגליל וכן בצפון ומרכז רמת הגולן. דובר צה"ל דיווח כי זוהו 40 שיגורים משטח לבנון לעבר אזור הגליל והגולן- חלקם יורטו על ידי מערכות ההגנה האווירית ואחרים נחתו בשטח ישראל.

עוד ציין הדובר כי שמונה כלי טיס בלתי מאוישים זוהו החל מהשעה 14:00, לוחמי ההגנה האווירית יירטו שישה מתוכם".

בקצרין נפצעו שני בני אדם באורח קל מרסיסים וטופלו על ידי צוותי מגן דוד אדום. לוחמי האש בסיוע כוחות חבירים מקק"ל, רט"ג, צה"ל וגופים נוספים פועלים זה למעלה משעתיים בריבוי זירות שריפה ברחבי הגולן והגליל העליון כתוצאה מנפילות ומיירוטים.

צוותי הכיבוי הצליחו להגיע לשליטה בחלק ממוקדי השריפה במרחב. בביריה פועלים 10 צוותי כיבוי, 10 צוותים מקק"ל וצוותים מצה"ל לכיבוי שריפת יער נרחבת שמתפשטת בחסות הרוחות. משטרת ישראל סגרה את הדרכים המובילות לעמוקה.

ברמת הגולן פועלים 9 צוותי כיבוי, 9 צוותים מרשות הטבע והגנים וצוות מקק"ל יחד עם בוקרים ממוא"ז גולן פועלים במספר מוקדי שריפה באיזור מרכז רמת הגולן.

ראש מועצת קצרין לממשלה: תתעוררודוברות

ראש מועצת קצרין יהודה דואה קרא להנהגת המדינה להתעורר לאור ההסלמה הקשה בצפון. "מדינת ישראל קומי עורי, לא ייתכן כי חבל ארץ הצפון יהיה מגרש המשחקים של חיזבאללה".

בצפת הודיעה העירייה על סיום הלימודים במוסדות החינוך בעקבות המטחים הכבדים לעבר העיר והאזעקות הבלתי פוסקות.

גורם בחיזבאללה טען בשיחה עם רשת אל ג'זירה כי המתקפה של ארגונו נגד ישראל היום היא הגדולה ביותר מאז השמונה באוקטובר ומטרתה להרתיע את ישראל כתגובה לחיסולו של טאלב עבדאללה.

חיזבאללה טען כי "מדובר במתקפה משולבת של טילים, כטב"מים, קטיושות וטילי פלק נגד שישה מוצבים צבאיים: זעורה, קלע, יואב, קצביה, בסיס נפח והגדוד בבית הלל".

גורם אמריקני בכיר הביע דאגה מההסלמה המתמשכת בגבול הצפון. "נעשים מאמצים למנוע את התפשטות המצב בגבול לכדי מלחמה כוללת", אמר.