עו"ד משה פולסקי
עו"ד משה פולסקיצילום: הלל מאיר

בית משפט המחוזי מרכז בלוד זיכה הבוקר (חמישי) מתיישב אשר נעצר לפני שנה בחשד לקריעת ספרי קוראן בכפר בשומרון לאחר הפיגוע הרצחני בתחנת הדלק בעלי בו נרצחו ארבעה יהודים.

המתיישב הוחזק לאחר מעצרו בחקירת שב"כ בתנאים קשים אשר כללו שהייה בצינוק קטן, תאורה חזקה לאורך 24 שעות ביממה בתאו, כאשר החוקרים מקפיאים ומרתיחים את תאו לסירוגין, וגורמים לו סבל רב ובנוסף נמנעה ממנו הזכות לפגוש עורך דין במשך ימים ארוכים.

כתב האישום ממנו זוכה ייחס לנאשם עבירות של מעשה טרור של התפרעות שסופה נזק, מעשה טרור של היזקים מיוחדים, ומעשה טרור של עלבון דת. לאחר הגשת כתב האישום המתיישב ישב כשנה במעצר.

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו שייצג את המתיישב מסר: "אנחנו מברכים על זיכויו של הנאשם, כבר מלכתחילה בסמוך להגשת האישום טענו שאין ראיות בתיק הזה, וככל שהתיק יתנהל הנאשם יזוכה. למרבה הצער רק בשל העדר חלופת מעצר מתאימה, הנאשם שזוכה ריצה כשנה מאחורי סורג ובריח, כאשר היום לאחר ניהול הוכחות בבימ"ש המחוזי, כב' השופטת מרשק קבעה כי התביעה לא הוכיחה את המיוחס לנאשם מעל לספק סביר, וכי ההגנה הצליח לעורר בעיות מהותיות וכשלים בסיסיים הנוגעים לכל אחת ואחת מראיות התביעה".