מיכל שילוני, אימו של אלמוג הי"ד שנרצח בפיגוע בתל אביב, התארחה באולפן ערוץ 7 וסיפרה על העמותה שהוקמה לזכרו 'בית אלמוג שילוני' ובו היא משמשת אחראית תחום חיילים בודדים.

"אלמוג נולד לפני 29 שנים יחד עם אחיו התאום סהר והוא למד בחשמונאים ובישיבות בירושלים ובפתח תקווה. בין הישיבה לצבא הוא טיפל בקשישים, סייע בקייטנה של ילדים אוטיסטים והוא תמיד היה עסוק בחסד. הוא התגייס לחיל האוויר בבסיס נבטים, שם היו הרבה חיילים בודדים מהמגזר החרדי. אחרי שהוא עבר קורס מכ"ים ועזר מאוד לחיילים הבודדים שהוזמנו אלינו לשבתות וחגים רבים. המיזם לזכרו בא להמשיך את דרכו", מספרת מיכל.

היא חוזרת לפיגוע שבו איבדה את בנה. "ב-10 לנובמבר 2014, בעודו הולך על גשר ההגנה בתל אביב, ארב לו מחבל חמוש בסכין ארוכה ודקר אותו בכל חלקי גופו והוא נפטר מפצעיו. במהלך השבעה, ראיתי את חבריו אובדי עצות, שהמפקד הנערץ שלהם נרצח, ואין להם, לחיילים הבודדים, מקום לעשות בו את השבת".

"החלטתי להקים בית חם לחיילים בודדים בעיר מודיעין. כיוון שהוא חשב להתחתן הדבר הראשון היה להקים בית לזכרו ומאז זה רק הלך וגדל. כך הקמנו מאז שלושה בתים לחיילים בודדים מהארץ ומחו"ל ובית אחד לחיילות בודדות. לכל חייל אנחנו מצמידים משפחה מלווה שאליה הוא הולך בשבתות וחגים ובחופשות והם גם מגיעים להשבעה שלו, לסיום הקורס, למסע כומתה ומלווים אותו לאורך כל השירות. הם מקבלים בית מאוד מעוצב עם כל המענה שהם צריכים - ממברשת שיניים ועד שיעורי נהיגה, השלמת בגרויות וקניות. החיילים עומדים בתור כדי להגיע לבתים שלנו ברוך השם", היא מתארת את הפעילות

"בתי ספר משתפים פעולה איתנו והרבה משפחות רוצות לארח. זה משקף את אלמוג שהיה כולו חסד, צניעות, ענווה וגבורה. זה ההמשך שלו. בחרתי במיזם שהיה קשור ישירות אליו", מסכמת שילוני.