קובי גרינבוים
קובי גרינבויםצילום - מענדי קורנט

יעקב שוואקי הווציא השבוע אלבום EP חדש הכולל שלושה שירים שנכתבו לרגל חתונת בתו לפני כחודשיים. באלבום מארח שוואקי לראשונה לדואט את בנו מנחם בביצוע מרגש לשיר 'אשר ברא', וכן שיתוף פעולה מסקרן עם הזמר אלנתן שלום בשיר הנושא של האלבום 'אהבת עולם'.

"החתונה של הבת שלי היתה אירוע מאד מיוחד ומרגש מבחינתי. בשנה האחרונה איבדתי את שני הוריי, ואבא שלי נפטר ממש שבוע לפני החתונה. כל חיי המוזיקה מלווה אותי וגם בחתונה השירים החדשים ליוו אותנו, כמשפחה, במעבר המיידי והמרגש מאבל לשמחה גדולה. בשיר 'אשר ברא' הרגשתי צורך לשיר יחד עם הבן שלי, מנחם, כדי לחוות את ההתרגשות והשמחה הזאת יחד כמשפחה".

כעת כשאנחנו בערב חג מתן תורה, כשעם ישראל מחדש מדי שנה את ברית הנישואין עם התורה הקדושה והקב"ה, אין מתאים יותר מלשיר את השירים האלו. "אהבת עולם תהיי לי בנשמה".

השבוע יצאה סנונית נוספת וחדשה מתוך אלבום הבכורה של הזמר והיוצר עדי גביסון עליו הוא עובד בימים אלו, לצד סדרת הרשת "ביט על הפרשה".

השיר, שנקרא "הנה זה בא" מביא מסר של נחמה, תקווה, ואמונה, עטוף בהפקה אלקטרונית. שיוצרים ביחד את התמהיל הנכון לימים אלו. את השיר כתב והלחין גביסון ביחד עם יונתן פררה, אייל שפינדלר, ומושיקו שטרן.

בעיצומה של עונת החתונות, ותוך כדי שהוא עובד על סינגלים מקוריים נוספים שיצאו בקרוב, משחרר אייל טויטו מחרוזת ריקודים חסידית סוחפת ואנרגטית.

אלי קליין הוא אחד המלחינים הבולטים ביותר במוסיקה החסידית בעשור האחרון. יחד עם שותפו ליצירה איצי ברי, חתומים השניים על רבים מהלהיטים המרכיבים את פס הקול של התקופה. אין בנמצא כמעט זמר חסידי שלא מתהדר בשיתוף פעולה עם הצמד, בין אם בלחנים, עיבודים או הפקות מוזיקליות מרשימות.

כעת, לאחר שנים ארוכות של יצירה, מוציא אלי קליין אלבום ראשון בשם 'שירים שכתבתי' ובו אוסף ממיטב לחניו מכל הזמנים. שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל זוכים לעיבוד מחודש בגרסת קומזיץ מיוחדת בליווי מקהלת בני ישיבות. החל מ'ברכת הבנים' המיתולוגי של אוהד מושקוביץ, עבור דרך 'צעקה' של מרדכי בן דוד וכלה ב'בזכות התורה' של מוטי שטיינמץ שבו הוא מארח לביצוע משותף את שותפו איצי ברי.

נוסף על 14 לחנים מוכרים, צירף קליין לאלבום שני לחנים חדשים ומהם יוצא כעת השיר 'כי הם חיינו' כסינגל לקראת חג מתן תורה ומילות השיר כמובן רלוונטיות מתמיד "כי הם חיינו ואורך ימינו ובהם נהגה יומם ולילה".

לקראת שבת קודש, משיק אברמי שטרויס מחרוזת קבלת שבת סוחפת ועוצמתית בנוסח קרליבך, לה מצורף אף קליפ מיוחד שצולם בבית הכנסת סביב הבימה, שמעביר את האנרגיה והרגש המיוחד של קבלת שבת.

תוך כדי תקופה עמוסה בעשיה מוזיקלית, משחרר קובי גרינבוים סינגל שבתי קייצי ומרענן "יזכו לרוב שמחה" אותו הלחין אלי קליין, ועיבדו הקליינבריז. "יהי רצון שנזכה כולנו לשמור את השבת מתוך שמחה ועונג".