עמיחי שינדלר, שנפצע קשה בשבעה באוקטובר בקרבות בכרם שלום, הגיע יחד עם תלמידי ישיבת 'נווה' שבעוטף עזה, שבה הוא נמנה על צוות החינוכי, לבית המדרש 'פני מנחם' בירושלים לשיחה עם ראש הישיבה הרב שאול אלתר.

התלמידים, יחד עם ראש הישיבה הרב אסף נאמבורג, זכו לשיחה חסידית מפי המשפיע הרב אברהם מרדכי אלתר – נכדו של 'הפני מנחם' מגור. לאחר מכן, התקבלו בחדרו של ראש הישיבה שמסר לעמיחי בהתרגשות את התפילין הנדירות של זקנו ה'אמרי אמת', וכיבדו להניחן.

הענקת התפילין סגרה מעגל לאחר שבימים הראשונים למלחמה, אז הגיעה לרב אלתר בקשה חריגה, על כך שגבאי בית הכנסת שבישוב 'כרם שלום' שנפצע קשות בידיו, מבקש להיפגש איתו. ראש הישיבה הגיע לבית החולים 'תל השומר' שם פגש את עמיחי שינדלר, ונחשף לסיפורו.

עמיחי, שנאבק במשך שעות עם המחבלים שניסו לפרוץ לחדר הממ"ד בו הסתגר יחד עם בני משפחתו, איבד את ידיו לאחר שהמחבלים הצמידו לבנת חבלה לדלת. בסופו של דבר ניצלו חייהם לאחר שכיתת הכוננות של המושב ניהלה קרב הירואי על ביתו, במהלכה נהרגו המחבלים אך גם נפלו שניים מחברי כיתת הכוננות.

עמיחי, שנפצע קשה, סיפר לראש הישיבה כי הוא שואף להניח גם תפילין 'רבינו תם'. ראש הישיבה בירכו כי יזכה להחלים והבטיח לו כי יביא אליו את התפילין של סבו ה'אמרי אמת' מגור זצ"ל שהועברו אליו בירושה.

"אבי, ה'פני מנחם'", אמר ראש הישיבה, "נהג להניח את התפילין הללו פעמיים בשנה. אני חושש ולא מניחן כלל, אך אין ספק כי אתה ראוי לכך", אמר הרב אלתר לשינדלר.

באותה הזדמנות ביקש עמיחי מראש הישיבה כי ימסור שיחה בפני תלמידיו בישיבת 'נווה'. ראש הישיבה ענה לו: "אחרי שתבריא". בשבוע שעבר הגיעו כאמור התלמידים לשיחה.

לאחר מכן זכו תלמידי הישיבה לסימפוזיון עם הרב אלתר, שענה לשאלות שהעלו התלמידים בנושאי לימוד התורה, שמירת הקדושה ועוד. הסימפוזיון התמשך על פני יותר מעשרים דקות.

הרב אלתר עם תלמידי ישיבת נווה
הרב אלתר עם תלמידי ישיבת נווהצילום: דבר אמת