הרב אילון וייס הי"ד
הרב אילון וייס הי"דצילום: יעל קופולוביץ'- אמית איתן

דובר צה"ל התיר הבוקר (ראשון) לפרסום כי סרן (במיל') איתן קופלוביץ, בן 28 מירושלים, ורס"ב (במיל') אילון ויס, בן 49 מפסגות, נפלו בקרב בצפון רצועת עזה. השניים היו לוחמים בגדוד 129 שבחטיבה 8, והם נהרגו בפיצוץ מטען על טנק בעיר עזה.

הרב אילון, מחנך כיתה י' היה דמות מרכזית בבית הספר, מופת לתלמידיו ולעמיתיו לצוות.

דניאל בארי מנהל אמית מעלה אדומים אמר כי "אמית איתן היה הבית השני של הרב אילון. החינוך היה מרכז חייו והוא ראה בהעצמת כל תלמיד, הגשמת חלום. הוא אהב את תלמידיו מאוד, ומסר את נפשו עליהם, כפי שמסר את נפשו על עם ישראל. ליבנו עם משפחתו האהובה ועם תלמידיו ואת דמותו המדהימה נישא איתנו לעד".

רשת אמית אבלה וכואבת על נפילתו של הרב אילון וייס הי"דיעל קופולוביץ'- אמית איתן

גיא יפרח ראש עיריית מעלה אדומים אמר "השבר גדול שכן הרב אילון היה הפנים המאירות של בית הספר, איש שופע אהבה. הלב של חדר המורים ורכז המערכת. המכה כואבת כי איבדנו את הלב הגדול של מחנך יוצא דופן. כולנו עם משפחתו היקרה ותלמידיו בשעה כה קשה".

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמית אומר כי חייו של הרב אילון היו חיים של נתינה, "הוא נפל לאחר שהתנדב למילואים ויצא למלחמה למרות שהיה פטור מכך "כל חייו היו חיים של אחריות לכלל ישראל, מתוך רצון לתת, לתרום ולפעול למען החברה והמדינה. דמותו תהא מופת לדורות ונפעל להנצחת זיכרו, אנו מחבקים את כל משפחתו האהובה ואת כל בית אמית איתן".