איתי עמר
איתי עמרצילום: דובר צה"ל

סמל איתי עמר, שנפל באסון הנמ"רה ברפיח ביום שבת, תועד בריקוד לפני כשנתיים עם התצפיתנית לירי אלבג שנחטפה בשבעה באוקטובר לעזה.

השניים למדו יחד בתיכון עמי אסף בבית ברל והם צולמו לפני כשנתיים בפעילות התנדבותית של בית הספר במועדון לקשיש בבאר שבע.

סלעית כץ אפודי, שהייתה רכזת השכבה של השניים, כתבה לצד הסרטון: "הלב מרוסק והראש מסרב להאמין... איתי עמר, ילד אהוב, בוגר מחזור נ"ט שלי, לפני שנה עדיין תלמיד ואתמול כבר נהרג בעזה. איך אפשר???? בסרטון וידאו שצילמנו לפני שנתיים ב'מסע ישראלי', איתי ז"ל יחד עם לירי אלבג שלנו (תבדל לחיים ארוכים ולא בשבי חמאס) מרימים את מצב הרוח במועדון קשישים בקריית גת".

"זה יום נורא. היינו כבר אתמול בצהריים אצל המשפחה. הידיעה התפשטה והרבה מהתלמידים שלנו גם מהיישוב וגם מיישובים אחרים הגיעו המומים ומרוסקים לבית המשפחה. לפני שנה בתאריך הזה עדיין היינו בבית ספר, בגרויות ומסיבות סיום, זה פשוט לא נתפס. השכבה שלנו כבר חטפה מכה מאוד כואבת כשנודע לנו באוקטובר שתלמידה שלנו, לירי אלבג, נחטפה", סיפרה ל'ynet'.

היא ספדה: "איתי למד גיאוגרפיה מורחב. הוא באמת היה ילד מאוד אהוב בשכבה שלנו בגלל שהוא היה כזה חייכן, מצחיקן, עם אנרגיות טובות ולב טוב, ותמיד מוקף בהמון חברים. כל התהליך של הלימודים היה לו לא פשוט, אבל הוא עבד קשה בשביל הבגרות וסיים כמו גדול. הוא כבש את כולם עם נשמה טובה ועם ההומור שלו. ילד טוב לב, ערכי. התחושות הן כמובן מאוד קשות. הייתה אמורה להתקיים היום מסיבת סיום של המחזור שמסיים, היא כמובן נדחתה. אנחנו לא יכולים לחגוג ביום כזה כשאנחנו קוברים ילד אהוב שלנו".