יצחק הרצוג
יצחק הרצוגצילום: Yonatan Sindel/Flash90

משפחות ששכלו את יקיריהן במלחמת 'חרבות ברזל' פנו לנשיא המדינה יצחק הרצוג ודרשו שיבטל את מתן 'אות המתנדב' לארגון 'אחים לנשק'.

נציגי המשפחות איימו כי אם הנשיא לא ייעתר לדרישה - ישקלו להחזיר לו את מכתבי הניחומים ששלח להם.

"אנו, אלמנות, יתומים, הורים, אחים ואחיות שכולים ממלחמת 'חרבות ברזל', כואבים ונפגעים לשמוע על כוונתך להעניק את אות ההתנדבות לארגון "אחים לנשק" הפועל גם תחת השם "חמ"ל אזרחי". ארגון אחים לנשק פגע באופן בוטה וגלוי בביטחון המדינה. הארגון לקח את הצבא ובטחון אזרחי ישראל, והפך אותו לכלי מיקוח על מנת להשיג את יעדיו הפוליטיים", כתבו בני המשפחות להרצוג.

הם הוסיפו "בני משפחתנו ששירתו בסדיר, בקבע ובמילואים, שיצאו להגן על אזרחי ישראל, הופקרו ע"י אחים לנשק כאשר אלו קראו להפסקת ביצוע תפקידים חיוניים לשמירה על חיילנו ואזרחינו. הבחירה שלך כנשיא המדינה, האמון על שמירת האחדות בעם, לתת את אות ההתנדבות דווקא לארגון כל כך שנוי במחלוקת, שחלקו בהחלשת החוסן הלאומי ובזריעת הפירוד בעם בשנה הקודמת רב ביותר, הינה מקוממת ביותר".

"אנו, כמשפחות שכולות, מרגישים שפעולה זו מעמיקה את כאבנו, וזורה מלח על הפצעים המסרבים להגליד. לא נעבור בשתיקה על נרמול ארגון שקרא להשתמש בתפקידים חיוניים לביטחון אזרחי ישראל, ככלי מיקוח פוליטי. אנו פונים אליך בדרישה לחזור בך מהענקת אות ההתנדבות לארגון 'אחים לנשק - החמ"ל האזרחי', ולהעניקו לאנשים ולגופים שכל פעילותם נקייה לחלוטין מכל פנייה פוליטית, ואשר אין חולק על טוהר כוונותיהם ופעילותם", לשון המכתב.