ראש עיריית קריית שמונה לשעבר, פרוספר אזרן, מסרב לעזוב את עירו למרות העובדה שפונתה כמעט לגמרי מתושביה ומספר לערוץ 7 על תחושותיו בימי המלחמה.

בפתח השיחה מספר אזרן כי חלונות ביתו נשברו מהדף הפיצוצים ובשל כך התקין במקומם חלונות עץ: "אחרי שלושה שבועות מצאתי מישהו שיתקן לי זגוגיות - שלא לדבר על עוד שני כלי רכב שירדו מהכביש לתמיד - אני רק סמן לאלו שהבתים שלהם נפגעו ולא יכולים לבוא לכאן".

הוא מסביר מדוע בחר להישאר בעיר למרות האש הכבדה: "אני נשאר פה כדי שכל אלה במרכז הארץ יוכלו לחיות. "בשביל זה יש אנשים ביהודה ושומרון, בשביל זה היו אנשים במה שהיה נקרא עוטף עזה ולא חוטף עזה - הם היו בפנים וגירשו אותם ובגלל זה שחטו בדרום ואנסו. אנחנו פה בשביל להיות חגורת הביטחון של מדינת ישראל".

לשאלה מה לדעתו צריכה ישראל לעשות כעת נגד חיזבאללה כדי שהאש תיפסק עונה אזרן: "אני בשלב הזה דורש מלחמה. התבשרנו על ידי ראש הממשלה שאנחנו במלחמה - אבל אנחנו מגלים שאנחנו במבצע. מה ההבדל? במלחמה כל העם מגויס, כולל עיוורים ואילמים כדי לעזור, כמובן כל החיילים, כל מי שיכול להחזיק בנשק. המבוגרים יותר ישמרו על היישובים, הצעירים יילחמו".

אזרן דוחה את השיח סביב פיתרון מדיני מול לבנון. "כשאני רואה את השליח של ביידן, זה עוד מלאך חבלה שבא לארץ, לייצג את האינטרס האמריקני. מה האינטרס שלו? לעצור את המלחמה או המבצע בעזה?זה אינטרס של מי שהוא נגד טרור? אנחנו רואים איך אנחנו מאפשרים לטרור להתחזק בכל העולם".

לדעתו המתקפה האיראנית נגד ישראל היתה קו שבו ישראל היתה חייבת להגיב. "זו הייתה טעות שבאותו הלילה לא שרפנו לאיראן את כל בארות הנפט כדי שלא תוכל לחמש את כל מי שנלחם נגדנו".

על מצבה של ישראל במזרח התיכון אומר אזרן כי "צריך להבין שאנחנו דייר לא רצוי במזרח התיכון שחייב לחיות על חרבו. כל הרומנטיקה של שלום - אפשר לדבר עליה בינינו. כולם מסביבנו מחזיקים בנשק. אנחנו צריכים לחיות על חרבנו ולחסל את האויבים שלנו לפני שהם גדלים".

"מה עוד אנחנו צריכים לעשות כדי להוכיח לעולם שאנחנו מטומטמים?", הוא תוהה.

עזיבת גנץ ואיזנקוט את הקואליציה לא מרגשת אותו. "הם לא הועילו. כל הדיבורים שלהם מחוץ לקבינט מוכיחים שהם היו אפס גמור, אם הם היו מקצוענים ומשכנעים, חזקה שהקבינט היה פועל אחרת. הם יורים עלינו עם פגז של 700 דולר ואנחנו שולחים מטוס במאות מיליונים כדי לירות על קנה שעולה 700 שקל".

"תראה את הקרע בין החיילים בשטח לבין המנהיגות שלהם. זה מה שקורה שמבלבלים - פעם אומרים להם תהרגו ופעם כשמחבל יוצא אומרים אל תירו בהם. הרגו את רוח המפקד. מפקד היום צריך להיות עורך דין", הוא מוסיף.

גם על חבריו מהרשויות השכנות יש לו ביקורת. "ראשי הרשויות שתקו במקום לזעוק ובגלל זה יש להם לגיטימציה לפנות אותנו מהבתים שלנו".