כדורסל
כדורסלצילום: iStock

הטובה ביותר. לא הרבה האמינו בבוסטון סלסטיקס כי היא יכולה לזכות באליפות ה-NBA בכדורסל. גם רצף הניצחונות והיכולת המצויינת שהציגה במהלך העונה הרגילה בליגת הכדורסל הטובה בעולם, לא גרמו לרבים להמר עליה כמי שתניף את תואר האליפות.

ובכל זאת, הלילה (בין שני לשלישי) זה קרה ובוסטון סלטיקס זכתה באליפות ה-18 בתולדותיה כשהביסה את דאלאס בתוצאה 88:106 וניצחה את סדרת גמר ה-NBA במאזן של 1:4.

16 שנים עברו מאז זכתה בוסטון באליפות האחרונה שלה, כאשר מאז לא פעם היא הייתה קרובה לעשות זאת שוב אך כשלה ברגעי האמת וההכרעה. הלילה, זה קרה ובגדול כשזו הביסה את דאלאס עם הכוכבים שלה קיירי אירווינג ודונצ'יץ' ועשתה היסטוריה גדולה כשהפכה לשיאנית הזכיות באליפות ה-NBA עם 18 כאלה, יותר מכל קבוצה אחרת ואחת יותר מזו של היריבה המיתולוגית - לוס אנג'לס לייקרס.

מי שניהלו את ההצגה בבוסטון היו כמובן הצמד ג'ייסון טייטום וג'יילן בראון שקלעו 31 ו-21 נקודות בהתאמה לצד מספר רב של אסיסטים וריבאונדים שאיפשרו לחבריהם להיות גם הם טובים הרבה יותר מאשר היריבה שממול.

דאלאס שהתבססה בעיקר על היכולת האישית של דונצ'יץ ואירווינג, לא הצליחה להוות יריבה של ממש כאשר כבר לקראת סיום הרבע הראשון נקלעה לפיגור דו-ספרתי, פיגור גדול שרק הלך ותפח ובשיאו עמד על 26 נקודות הפרש.