צבי סוכות והרצי הלוי
צבי סוכות והרצי הלויצילומים: ערוץ 7 ופלאש 90

הרמטכ"ל הרצי הלוי שלח בסוף השבוע מכתב לשר הביטחון יואב גלנט בו הדרש לגנות את דבריו של חבר הכנסת צבי סוכות נגד אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס.

במכתב, שפורסם בכאן רשת ב', גיבה הלוי את פוקס וטען כי "מדובר באמירות שחוטאות לעשייתו רבת השנים למען ביטחון תושבי יהודה ושומרון. אמירה זאת מחייבת גינוי ונקיטת עמדה נחרצת".

נזכיר כי סוכות אמר בדיון בכנסת בנושא הריסת מבנים לא חוקיים בשומרון כי "אלוף הפיקוד מוביל מדיניות של אין יהודים אין פיגועים".

"מפקד פיקוד המרכז הוא הריבון ביהודה ושומרון מתוקף הדין, והוא פועל מתוקף החלטת ממשלת ישראל וממלא את המדיניות שהיא קבעה", כתב הלוי לגלנט.

לטענתו, "התבטאות זו חורגת מכל נורמה המקובלת לשיח בין הדרג המדיני לבין משרתי צה"ל. זו היא אינה הפעם הראשונה בה בוחר ח"כ סוכות להתבטא באופן פוגעני כלפי הצבא. מדובר באמירה חמורה ומשוללת יסוד. אין מקום לאמירות פוגעניות אלו, לא בעתות של שגרה וקל חומר שלא בעתות מלחמה. האמירה מחייבת גינוי ונקיטת עמדה נחרצת".

ח"כ סוכות הגיב: "ממליץ לרמטכ"ל לקרוא את חוות הדעת של פקמ"ז בנוגע לפינוי יהודים בתירוץ ביטחוני על ידי האלוף ומנגד מדוע אין עניין ביטחוני בהריסת העיר הפלסטינית הנבנית במהירות במדבר יהודה. לצערי לפני כשבועיים סמוך לחוות יאיר האלוף פוקס בחר להשתמש בכיסוי הביטחוני ככלי לפינוי יהודים תוך אמירה לפיה נוכחות יהודית במקום ממנו נורה ירי חי לעבר ישוב דווקא היא זו שמהווה סכנה ביטחונית".