רננה רז
רננה רזצילום: Moshe Shai/FLASH90

המשטרה פתחה היום (שלישי) בחקירה נגד השחקנית רננה רז בחשד לעברות המרדה ואלימות לאחר שאמרה כי פירוק הממשלה יקרה רק באלימות.

"אני חושבת שהדבר הזה יסתיים רק באלימות", אמרה רז בפודקאסט 'ליברל' לסתיו שפיר. "אני מצטערת שאני אומרת את זה, אבל אני מרגישה שהאנשים שכרגע נמצאים בשלטון והלחימו את עצמם לכיסא, הם אנשים מאוד מאוד אלימים והם לא פשוט יתעוררו מחר בבוקר ויגידו: 'טוב, הבנו שאתם לא רוצים שנהיה פה אז להתראות'. זה לא יקרה. לפרק את זה, יצטרכו לפרק את זה באלימות, אני אומרת את זה בצער".

היא הדגישה: "עוד לא הגענו לקצה, צריך להגיע לנקודת קצה. כל הפתרונות שניסו לחשוב, אי-אמון קונסטרוקטיבי, שיהיו כמה אמיצים, זה פשוט לא הולך לקרות. יצטרך לקרות פה משהו שהוא מאוד קיצוני".

שפיר קטעה את דבריה ואמרה כי מהלך אלים נוגד את האמונה הבסיסית של השמאל. רז הגיבה: "אני לא מכירה שום מאבק שהוא עמד מול כוחות של פשיסטים והצליח לשבור את המנגנון, לא תהיה ברירה. בהתנגדות יש סוג של אלימות, אין מה לעשות".

מגיש התלונה, מיכאל כרמיאל, מנהל המחלקה המשפטית בארגון תורת לחימה, ציין בתלונה: "רננה רז הינה שחקנית מפורסמת ועטורת פרסי תרבות, וכאישיות ידועה בציבור הישראלי - דבריה מקבלים תהודה רבה, על אחת כמה וכמה כשהדברים המזעזעים הנ"ל נאמרים בנוכחות ובהסכמת חברת כנסת לשעבר".

לסיום כתב כרמיאל: "עקב המסוכנות הרבה הנשקפת מדבריה, אבקש לעצור באופן מיידי את רננה רז, לחוקרה ולהביאה לדין בהקדם בעוון הסתה לאלימות, להמרדה ולמרי אזרחי".