ח"כ ניסים ואטורי מהליכוד, שמדבריו השתמעה היום (שלישי) השוואה בין המפגינים נגד הממשלה ובין חמאס והתנצל על הדברים, שוחח עם ערוץ 7 והסביר את כוונתו.

"התכוונתי לומר שזרועות הפעולה של חמאס מעודדות הפגנות. אנחנו יודעים שבוטים איראניים עובדים פה - ראינו את המסרים שהם העבירו דרך החטופים שלנו כשהיו בשבי. מי רוצה ללכת נגד חמאס צריך להפסיק את ההפגנות", אומר ואטורי.

הוא מוסיף: "התנצלתי על הדברים כי אין באמת מה להשוות בין מחבלי החמאס המתועבים לאף אחד בישראל - גם אם יש לי חילוקי דעות מאוד קשים ועמוקים - זה לא תורם שום דבר למערכה שלנו מול חמאס".

ואטורי נשאל כיצד הוא מגיב לחטופים שמספרים שהפגנות התמיכה בהם עודדו וחיזקו אותם בימי השבי. "ההפגנות שתומכות בחטופים שלנו מרגשות גם אותי. אבל זה ששורפים צמיגים או זורקים דברים על בית ראש הממשלה זה מחליש. אולי זה מעודד מעט את החטופים אבל לצד זאת גם חמאס מתעודד. אמרתי לראש הממשלה שחמאס ישיב לעסקאות בשלילה כי הוא רואה שמרכז הלחץ הוא בתוך ישראל".

הוא מציין שהשפה בהפגנות שכוללת איומים היא אחד הדברים שהכי מפריעים לו. "מה שמפריע לי בהפגנות זו ההסתה. המפגינים רוצים למחוק את הממשלה. קיבלתי איומים על חיי בטלפון - ואלה אמירות שלא מקובלות. אומרים עלינו דברים נוראים - ואני מאוים ועל המוקד של השמאל. ייתכן גם שינסו לחסל אותי פיזית. אנשים מנסים לפגוע בי ואני לא חושש מאף אחד. דמוקרטיה היא הזכות של ח"כ לומר מה שהוא אומר בלי שינסו להשתיק אותו".

על חוק הגיוס אומר ואטורי שנכון לעשות אותו מתוך הסכמות. "ברפורמה רצנו ריצת אמוק שפירקה חצי מדינה ולא כך צריך לעשות את חוק הגיוס. צריך לעבוד בהדרגה ובהסכמה כי הדברים יבואו יותר טוב כשיש אחדות בעם ישראל".