יושבת ראש תנועת נחלה, דניאלה וייס, השתתפה בהשקת השדולה למען התיישבות יהודית בחבל עזה בכנסת והציגה תוכנית ראשונית כיצד להוציא את המהלך אל הפועל.

"בציבור יש תמונה מאוד בהירה שהתיישבות בעזה זה דבר נחוץ ואף ריאלי. אנחנו הולכים במסלול מעשי והיום בשדולה דיברו נציגים של שישה גרעיני התיישבות שרשומים בהם כ-600 משפחות ובסך הכל כ-2,500 נפש, שמוכנים לצאת לדרך עכשיו. אנחנו מתכננים בסיס שיגור מיידי קרוב לגבול להקמת עשרות יישובים יהודים בכל חבל עזה", מסבירה וייס בראיון לערוץ 7.

כשהיא נשאלת מדוע היא עוסקת בסוגיית היום שאחרי בעת הזו משיבה וייס: "כולם מדברים על היום שאחרי. יש משלחות שיוצאות למדינות המפרץ ולאירופה. מה עושה צחי הנגבי? מה עושה רון דרמר? מה הם עושים בכל המגעים האלה? הם מנסים לייצר יישות שלטונית שתפתור את בעיית השליטה בעזה. אנחנו אומרים שלא ניתן לדברים להתרחש מתחת לקרקע כמו שקרה באוסלו ושיסתמו לנו את הפה".

"מדברים איתנו על אש"ף משודרג - יש דבר כזה? מישהו חושב שמדינות המפרץ והעולם ימצאו את הדרך לנהל את המפלצות האלה של חמאס בעזה? יש שם אזרחים בלתי מעורבים? לכן מה שהתרחש פה היום הוא מתן דחיפה גדולה מאוד לרעיון הציוני המתבקש היחיד שיש לו יכולת מימוש ויכולת להחזיק מעמד לעד ולנצח נצחים", מוסיפה וייס.

היא מדגישה שאין דרך אחרת מלבד ההתיישבות היהודית בחבל עזה. "אין לעם ישראל אפשרות להשאיר בעזה את המפלצות שמתכננות עוד טבח והשמדה של כל מדינת ישראל. הם אומרים שזה מה שיעשו. כשאין אפשרות - פועלים בהתאם. אם צריך נשטח את זה וכמובן שנאפשר לערבים שירצו לעבור למדינות אחרות. מי שנלחם בנו - נילחם בהם עד כלותם. מה שיכריע יהיה שליטה קרקעית על חבל עזה".

לדעתה, משימת השכנוע של הממשלה בצדקת הדרך, אפשרית לגמרי. "ראש הממשלה לא ביטל את האפשרות. הוא מצא לנכון להתייחס לזה שחלק מהבוחרים שלו לא מרוצים מזה שאין התייחסות לנושא ההתיישבות. אני שמעתי טוב מאוד את הדברים. ומניסיון, כאשר יש לחץ רב שנים על הממשלה, מצליחים לשכנע".