רונאלדו הערב מול צ'כיה. לא כבש
רונאלדו הערב מול צ'כיה. לא כבשצילום: רויטרס

את טורניר היורו הקודם שנערך ב-11 מדינות שונות לרגל ציון 60 שנה לאליפות אירופה הראשונה בכדורגל, סיימו שני שחקנים במקום הראשון בטבלת מלך השערים - הפנומן הבלתי נגמר כריסטיאנו רונאלדו הפורטוגלי והחלוץ הצ'כי פטריק שיק.

הערב (שלישי) נפגשו השניים במשחק הנועל את מחזור המשחקים הראשון של טורניר יורו 2024 המתקיים בגרמניה ולא סיפקו את הסחורה.

בעוד רונאלדו החמיץ ממצב קורץ, שיק ונבחרתו צ'כיה מיעטו לסכן את שער הפורטוגלים והחזיקו זמן קצר בלבד בכדור. ובכל זאת, גם בהיעדר כיבוש השערים של שני מלכי השערים בטורניר הקודם, המשחק הערב הסתיים בדרמה גדולה.

פורטוגל החזיקה המון בכדור, ניסתה לאיים על שער הצ'כים אך אלה עמדו היטב ובלמו את כל הנסיונות. בדקה ה-62, בבעיטה הראשונה לשער הצליחה צ'כיה להפתיע כשכבשה ועלתה ליתרון.

למזלה של פורטוגל, היתרון הצ'כי לא החזיק מעמד זמן רב וכעבור 7 דקות כבשו אלה שוב, הפעם לשערם שלהם עצמם והשוו את התוצאה משער עצמי בדקה ה-69.

פורטוגל חגגה את המהפך בדקה ה-87 כשז'וטה כבש אך זה נפסל בשל טענת נבדל של רונאלדו. חילוף מנצח של המאמן הפורטוגלי סמוך לשריקת הסיום, הביא לניצחון יקר כאשר המחליף צ'יקו קונססאו ניצל טעות בהגנת צ'כיה כדי לכבוש את שער הניצחון בדקה ה-92.

פורטוגל הופכת פיגור לניצחון בעזרת הרבה מאוד מזל, במשחק בו מלכי השערים של טורניר היורו הקודם, שיק ורונאלדו, מלך שערי היורו בכל הזמנים, לו זהו יורו שישי ברציפות בו הוא לוקח חלק, לא כבשו ולא שער אחד לזכות נבחרתם.