דונלד טראמפ וג'ו ביידן
דונלד טראמפ וג'ו ביידןצילום: רויטרס

המרוץ לבית הלבן ממשיך להיות צמוד במיוחד, אך הנשיא המכהן ביידן יכול לשאוב עידוד ממהפך בקרב המצביעים העצמאיים.

סקר חדש של רשתות NPR/PBS News/ Marist poll מעלה כי ביידן הצליח לבצע מהפך בקרב המצביעים העצמאיים, ולאחר שפיגר ב-12 אחוזים מול טראמפ בסקר קודם כעת אמרו 50 אחוזים מהמצביעים העצמאיים כי יעניקו את קולם לביידן מול 48 אחוזים לטראמפ.

עם זאת, טראמפ עדיין שומר על יתרון קטן בקרב משתתפי הסקר שאמרו כי "הם מתכוונים להצביע בבחירות בנובמבר" עם 50 אחוזים לעומת 49 לביידן. בקרב המצביעים הרשומים נרשם שוויון מוחלט של 49 אחוזים לכל אחד מהמועמדים.

כאשר לוקחים בחשבון את כל המועמדים לנשיאות, כולל העצמאיים, מוביל טראמפ באחוז אחד עם 42 אחוזים מול 41 לביידן, כאשר שאר המועמדים זוכים לאחוזים בודדים בלבד.

בקרב המצביעים הלבנים נרשם יתרון גדול לטראמפ עם 55 אחוזים מול 43 לביידן. מצביעים לא לבנים מעדיפים את ביידן עם 58 אחוזים מול 40 אחוזים לטראמפ. בקרב מצביעים מתחת לגיל 45 נרשם שוויון מוחלט עם 50 אחוזים, ובקרב המצביעים מעל גיל 45 מוביל טראמפ עם 49 אחוזים מול 48 לביידן.

בנוגע לדעתם של משתתפי הסקר בנוגע לנושאים המטרידים אותם ביותר? 54 אחוזים מאמינים כי "טראמפ יטפל טוב יותר בכלכלה" מול 45 אחוזים שמאמינים בביידן, ואותם אחוזים סבורים כי "טראמפ יטפל טוב יותר בהגירה הבלתי חוקית".

על השאלה "מי ישמור טוב יותר על מעמדה של ארה"ב בבמה העולמית?" ענו 50 אחוזים כי טראמפ, בעוד 49 אחוזים מאמינים בביידן. ביידן זוכה ליתרון של 52 מול 46 אחוזים על השאלה "מי ישמור טוב יותר על הדמוקרטיה" ויתרון של 52 מול 42 אחוזים בנושא הפלות.