סמוטריץ' במליאת הכנסת על ההתיישבותערוץ כנסת

שר האוצר והשר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ' הבהיר במענה לשאילתה שהגיש ח"כ אלון שוסטר כי הוא פועל לפתח את ההתיישבות ביהודה ושומרון.

"אני קורא לאחרונה בכל מיני מקומות על שר אוצר משיחי שמה שמעניין אותו זה לבנות התנחלויות ולפתח את ההתיישבות", פתח סמוטריץ' את דבריו במליאת הכנסת והבהיר: "אז כן, אני אומר את זה בצורה ברורה, ההתיישבות ביהודה ושומרון היא רצועת הביטחון וחבל המגן לא רק של יישובי עמק חפר ובכלל קו התפר, אלא של כל מדינת ישראל".

הוא הוסיף: "כפי שהוכח, כאשר אין התיישבות ואין נוכחות אזרחית, אין לאורך זמן נוכחות צבאית. תראו איך ברחנו מדרום לבנון, איך מדינת חמאסטן המפלצתית התפתחה בעזה כי גרשנו משם את היהודים".

"אז אני כדי לדאוג לביטחון של תושבי יישובי קו התפר וכל יישובי מרכז הארץ אני אכן פועל לפתח את ההתיישבות ביהודה ושומרון, לסלול בה כבישים, לפתח תשתיות, להקים בה יישובים, להסדיר יישובים וחוות, לבנות בה הרבה מאוד, להביא עוד מיליון מתיישבים ליהודה ושומרון".

לסיום אמר לח"כ שוסטר שהגיש שאילתה על עיכובים ביישום תקציב חיוני במרכיבי הביטחון בקו התפר: "זה קיומי, זה אירוע ביטחוני וקיומי והוא חשוב הרבה יותר, חבר כנסת שוסטר מקווה שגם אתם התפקחתם בעניין הזה משאלת מרכיבי הביטחון".