שר הביטחון יואב גלנט הגיע הערב (רביעי) להערכת מצב במפקדת פיקוד הצפון בצפת עם הרמטכ"ל הרצי הלוי, מפקד פיקוד הצפון האלוף אורי גורדין, מפקד חיל האוויר האלוף תומר בר, מפקד פיקוד העורף האלוף רפי מילוא ומפקד הגיס המטכ"לי האלוף דוד זיני.

שר הביטחון קיבל סקירה על ההתפתחויות האחרונות בלחימה מול חיזבאללה. גלנט העניק דגש מיוחד לשיפור ההתמודדות עם איום הכטב"מים ולהמשך סיכול בכירי חיזבאללה, ואמר לקצינים כי יש לקיים מוכנות מלאה לכל האפשרויות.

"אנחנו מקיימים הערכת מצב בפיקוד הצפון – מבחינתי הפעולה הזאת נובעת על מנת להיות מוכנים להמשך הפעולה שלנו, התכוננות, מוכנות והיערכות כנגד כל דבר שיכול לבוא. צה"ל צבר ניסיון עצום בלחימה כתוצאה מהמלחמה - גם בדרום וגם בצפון וזה נכון על כל המערכים ועל השיתופי פעולה בניהם", אמר גלנט.

הוא הוסיף: "אנחנו משלימים את המוכנות היבשתית, האווירית, מחזקים את מערכי המודיעין ונערכים לכל אפשרות. צריך לזכור את המצב הבסיסי - שחיזבאללה פתח נגדנו במלחמה, בשמיני באוקטובר, יום אחרי חמאס, ומאז הוא לא עצר אותה. יש לנו חובה לשנות את המצב בצפון ולהחזיר את האזרחים בביטחון לביתם ואנחנו נמצא את הדרך על מנת לעשות את הפעולה הזאת, כי כשאני מסתכל אל האזרחים ואני פוגש אותם, גם את הנציגים שלהם וגם את האנשים, יש להם ציפייה ואני חושב שהיא מוצדקת ואנחנו נצטרך ליישם אותה".

"אני מודה לרמטכ"ל ולצה"ל בכלל, על הפעולה הנמרצת שנעשית פה בצפון ובכלל בכל רחבי המדינה, בכל הגזרות בצורה איכותית, מדויקת, אחראית וזה יהיה כך גם אם אנחנו נגיע למציאות שבה אנחנו נאלץ להילחם בהיקף אחר בצפון", סיכם.

הרמטכ"ל אמר: "אנחנו זוכרים כל הזמן - המשימה זה להחזיר את התושבים ליישובים, לבתים, גם בביטחון וגם ביציבות למשך זמן ארוך. פיקוד הצפון על כלל הכוחות עושה לילות כימים כדי לעמוד במשימה הזו, לעמוד בה בצורה טובה".

"ביקרנו היום, מפקד חיל האוויר ואני, גם בכוחות ההגנה האווירית. ההישגים הם הישגים מאוד מאוד מרשימים, ואני רואה בכל אחד מהביקורים אנשים יוצאים מן הכלל במילואים ובסדיר. כל ביקור, גם כשחוזרים לאותו מקום, רואים יכולות טובות יותר, דברים שמתפתחים והלמידה הזו היא מאוד חשובה להישגים שלנו קדימה. מה שמחבר בין הלמידה לבין איכות האנשים זו רוח הלחימה שהיא חזקה מאוד, אתה פוגש את זה גם כן בביקורים שלך בכוחות. אנחנו מאוד נחושים, מוכנים היום, ברמת מוכנות מאוד גבוהה, ומכאן לקבל את ההחלטות הנכונות", הצהיר הלוי.

"אנחנו יודעים שבסופו של דבר - הגנה חזקה, התקפה מאוד איכותית, החזרה של התושבים, וצה"ל ביחד עם התושבים יבנה כאן גם אחר כך קדימה בצורה שהיא תהיה יותר טובה ממה שהיה גם לפני. זו החובה שלנו, ואני חושב שפיקוד הצפון, עם כל הכוחות שעושים איתו ביחד, במשימה הזו יעמוד בצורה טובה מאוד", הדגיש הרמטכ"ל.