זירת הטביעה
זירת הטביעהצילום: דוברות מד"א

אדם כבן 30 טבע למוות בחוף בלתי מוכרז הממוקם צפונית לחוף דלילה באשקלון. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות בסיומן נאלצו לקבוע את מותו.

צעירה כבת 20 שטבעה גם כן נמשתה מהמים במצב קשה. היא פונתה, מורדמת ומונשמת, לבית החולים ברזילי בעיר. צעיר כבן 20 שנפגע באורח קל כשנכנס למים בניסיון לחלץ את הטובעים טופל במקום.

חובש בכיר במד"א ירון קפח סיפר: "הגענו לחוף במהירות רבה בכלים מיוחדים ובאמבולנס 4X4 שמגיע עד קו החוף בעצמו. סיפרו לנו שישנם מספר אנשים במים והם כרגע מחולצים על ידי גולשים ובהמשך על ידי כח של השיטור הימי. הכנו מיד כוחות של אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ על מנת לקלוט את הנפגעים ולהביאם לטיפול במהירות".

"הנפגעת הראשונה שחולצה אלינו על ידי הגולשים, צעירה כבת 20 שנפגעה באורח קשה והייתה מחוסרת הכרה הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבה קשה ויציב. הנפגע השני שחולץ אלינו היה גבר בשנות ה-20 שנפגע באורח קל כאשר נכנס למים לסייע בחילוצם של הטובעים, הוא טופל על ידי צוותי מד"א במקום ולא נזקק להמשך טיפול רפואי. הגבר השלישי כבן 40 חולץ אלינו על ידי כח שיטור ימי למרינה הסמוכה לשם נשלחה מראש ניידת טיפול נמרץ, הוא היה ללא דופק וללא נשימה, התחלנו בפעולות החייאה מתקדמות שכללו עיסויי לב, הנשמות ומתן תרופות, אך למרבה הצער נאלצנו לקבוע את מותו לאחר מאמצי החייאה מתמשכות", הוסיף קפח.