תיעוד מהבלאגנים אתמולצילום: באדיבות המצלם

אוריאן טויטו (27), תושבת בית שאן ואם ל-3 מהעיר מספרת בשיחה עם ערוץ 7 כיצד נשים ערביות תקפו אותה אתמול (רביעי) בשכונה ד' בעיר והטלפון שלה נופץ על ידי ערבי שגנב אותו.

"בסביבות 11 וחצי בלילה ראיתי חבורה של ערבים עומדים מתחת לבניינים וצועקים ליהודים: נפרק אתכם ולאחר מכן זורקים עליהם אבנים. בדיעבד הבנתי שהערבים עשו להם רעש, הם ביקשו שקט וכשזה לא עזר, הם הזמינו משטרה. הערבים זעמו על כך: מי הזמין משטרה? נפרק אתכם", היא מספרת.

"החניתי את הרכב וקלטתי שיש המולה. התקשרתי למשטרה ודיווחתי שאני רואה תקרית שנראית לא טוב בדבורה הנביאה 19. תוך כדי שאני מדווחת להם הערבים התחילו להרביץ ליהודים מכות רצח החן שם עשרות. צעקתי למשטרה, 'תבואו, יש מכות מטורפות כאן'", מוסיפה טויטו.

בשלב זה החליטה לצלם את המתרחש. "ברגע שהתחלתי לצלם חבורה של נשים ערביות התנפלו עלי, נתנו לי מכות ודחפו אותי. לא נכנעתי להם וצילמתי גם את מי שהרביצה לי. הם הפילו לי את המטפחת. לאחר כמה דחיפות הטלפון שלי נלקח על ידי גבר ומאוחר יותר מצאתי אותו מנופץ על הרצפה. הייתי כל כך מבוהלת. הנערים שהיו שם פונו לבית החולים, כאשר אחד מהם שבר את האף".

"בהמשך המשטרה הגיעה וראיתי שעצרו כמה אנשים וניסו לפזר את ההתקהלות. הלכתי אחר כך לתת עדות וראיתי את הערביות שהיכו אותי. ביקשתי מהשוטרים: 'תעצרו אותן'. השוטר אמר לי: 'אל תגידי לי איך לעשות את העבודה, אל תתסיסי לי את השטח'. הרגשתי חוסר אמון במערכת, אני לא מרגישה שזה יטופל, מפחדת ללכת לבד בשכונה, בפרט שבעלי במילואים ואני עם שלושת הילדים. מפחיד להיכנס לשכונה".

בעקבות האירועים, הערב (חמישי) מתכוונים תושבי השכונה היהודית להפגין. "אנחנו נעמוד ברחבת הפושכינה ונראה לאויב מי בעל הבית", נכתב על ידי המארגנים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח אודות המקרה, שוטרים הגיעו למקום ועצרו חשוד במעורבות באירוע, לאחר חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים על ידי בית המשפט. נמשיך לחקור את המקרה במטרה להגיע לחקר האמת".