איש העסקים וכוכב הרשת הישראלי-אמריקני ג'וזף ווקס מספר בריאיון לערוץ 7 על המצב של ישראל בתפוצות וכן על ארגון חדש שהקים במטרה לזכור את ילדי אנשי המילואים והילדים השכולים.

בפתח הדברים מספר כי בפרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר היה בניו יורק. "יום למחרת, בשמונה באוקטובר, הלכתי למנהטן, חשבתי שיהיו הפגנות בעד ישראל - וראיתי נגד ישראל", אומר.

לדבריו, המפגינים צעקו "בעד חמאס וקראו להרוג יהודים - אז הבנתי שהפעם זה אחרת, זה לגמרי שונה".

זמן קצר לאחר פרוץ המלחמה, בנו של ווקס גויס למילואים בגולני בצפון: "כאבא אני מאוד גאה בו אבל עדיין עם הרבה חששות. אין לי את האפליקצייה שמדווחת על הטילים כי אני מעדיף לא לדעת, לא להילחץ".

ווקס מספר על מה שלמד מהתקופה הזו: "פגשתי את האנשים הכי מיוחדים בעולם. זה לא פשוט ככה להגיד את זה, זה משהו שאני רואה כל יום".

"תדעו שזה כך בכל העולם גם כן. האחדות של יהודים בעולם, כולם קיבלו צו 8 בשבעה באוקטובר. כל יהודי קיבל. יש אנשים שקיבלו את זה והיו צריכים להגיע עם אקדח ויש אנשים שקיבלו את זה והם צריכים לעזור אחרת. כל אחד וכולם יכולים לעזור".

"כשאני פה בארץ אני רואה שאין בית שאין לו מת. כל בן אדם יודע, בן אדם שנהרג או שהוא שבוי או פצוע. כולם צריכים עזרה, אבל כולם עוזרים", הוא מוסיף.

בנוסף, ווקס מספר על המפגש המרגש שהיה לו עם נועה ארגמני שחולצה משבי חמאס: "זה היה מפגש שאני לא אשכח בחיים שלי. זו מציאות של תקווה, כשכל העולם ראה את הווידאו שהם חטפו אותה לעזה ולא חשבנו בחיים שלנו שהיא תחזור. זו המציאות של התקווה של עם ישראל. זה הגיע בזמן שכולם הרגישו שאין התקדמות לאחר 250 יום של מלחמה".

על יום החילוץ של ארגמני מספר כי באותו הזמן לא היה בארץ, אבל, "זה הזמן שרציתי להיות בארץ. אני ידעתי שזה יהיה לכל הפחות 24 שעות של התרוממות רוח".

על המפגש עצמו עם ארגמני אומר כי הוא לא רוצה לפרט, אך אומר כי היא "אישה מאוד חזקה, ואמא שלה, שתהיה לה רפואה שלימה קרובה, היא אוהבת אותה משהו לא נורמלי, איזו גיבורה. מחייכת כל הזמן".

ווקס מזכיר גם את מי שנשכחו בזמן המלחמה: "כולם עסוקים עם המלחמה. יש ילדים שממש ברחובות, והם בלי אבא, אמא - חצי מעפרה ההורים שלהם במילואים. אין גברים פה, כולם במלחמה. הקמתי את הארגון, 'הילדים שלנו', בגלל שהם הילדים של כל עם ישראל בעולם".

"אין חזית עכשיו. לא בכפר עזה ולא ביהודה ושומרון. החזית היא בירושלים, תל אביב, כפר סבא, בכל הארץ. זה ממש ככה. לא קל לגור פה".

"במיאמי", מספר ווקס, "ללכת לקניות זה מאוד פשוט. פה אני הולך לקניות, הכל זה סיפור. אתה גר כאן עם אנשים שממש רוצים להרוג אותך".