ההפגנה
ההפגנהצילום: מטה 'צדק לעמירם'

כ-150 מפגינים הפגינו הערב (חמישי) מול כלא איילון וקראו להקל בתנאי הכליאה הקשים של עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח משפחת דוואבשה בכפר דומא ב-2015.

במטה 'צדק לעמירם' טוענים כי לפני כשלושה שבועות, בן אוליאל הועבר מבידודו בכלא אשל לבידוד באגף השמור בכלא איילון. יחד עם המעבר הוחמרו תנאי כליאתו. בתקופת המאסר בכלא אשל, הותר, לעמירם להסתובב בחצר עם אסיר נוסף. כיום הוא בבידוד מוחלט גם בתא וגם בחצר.

כמו כן, הופסק האישור לביקורי רבנים אצל עמירם כך שמספר האנשים איתם הוא יכול להיות בקשר הצטמצם משמעותית.

התא בו הוא שוהה בן אוליאל כ-23 שעות ביממה, קטן משמעותית מהתאו בכלא אשל, ועם חלון בעל רשת כפולה אשר לא ניתן לראות דרכו.

עוד נטען כי מאז הגעתו לכלא איילון, בן אוליאל נכנס מספר פעמים אל תא המכונה "חללית". זהו תא אליו נכנס אסיר שקיים חשש שיתאבד. התא ריק ואין בו דבר ובכך מונע ניסיונות התאבדות. ה"חללית" ממוקמת באגף פתוח שבו נמצאים אסירים ערבים. הסוהרים אפשרו לאותם אסירים ערבים לכבות את האור מבחוץ, כך שעמירם נשאר בתוך התא לבד בחושך במשך זמן ממושך.

"לאור כל המידע שהגיע אלינו," אומרים במטה צדק לעמירם, "ברור לנו שהשב"כ מנסה באופן אקטיבי לקבור את העמירם ואת סיפור העוול שלו. כל אדם ששותק כעת, כל אדם שמעלים עין, הוא שותף במוות איטי שמתרחש ממש עכשיו. עלינו לעצור את השעון המתקתק שהשב"כ מפעיל ולדאוג לשיפור מידי בתנאי כליאתו".

תגובת השב"כ: עמירם בן אוליאל הוא רוצח על רקע אידאולוגי, שהורשע בשתי ערכאות בשריפת בני משפחה, שני הורים ותינוק, ובפציעה קשה של ילד נוסף. כל הטענות של גורמים בעלי אינטרס נגד שב"כ, נדונו לעומקן בהליכים המשפטיים, ונדחו.

תנאיו של בן אוליאל כאסיר אינם שונים מתנאיהם של אסירים אחרים, ואלה נקבעו התאם לסמכות על פי דין.

שב"כ לא ירתע מטיפול בטרור באשר הוא טרור".