תמר איש שלום
תמר איש שלוםצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תמר איש-שלום, מגישת מהדורת השבת בחדשות 13, נפרדת מתפקידה ובציוץ שפרסמה בחשבונה ברשת X היא מותחת ביקורת קשה על המינוי מעורר המחלוקת של יוליה שמלוב-ברקוביץ' למנכ"לית הערוץ.

"בעוד שבוע אגיש במוצ"ש מהדורה אחרונה, וההחלטה שלי לעזוב לפני תום החוזה התקבלה לפני 7.10 (ונדחתה בעקבות פרוץ המלחמה), כך שאין לי אינטרס אישי בעתיד חדשות 13. אבל זה לא נכון, כי לכולנו יש אינטרס, אישי וציבורי, שחברת החדשות השנייה בגודלה בישראל תמשיך לתפקד, להתקיים, להנות מחופש עיתונות וניהול מקצועי חף מאינטרסים פוליטיים", פתחה איש שלום.

היא ציינה כי "הדיון במינוי של שמאלוב ברקוביץ׳ מתמקד מטבע הדברים בהיבטים הפוליטיים, הקשר לסביבת נתניהו, המינויים ההדדיים הבעייתיים, והתפקוד שלה כיו"ר הרשות השנייה. הכל חשוב, והכל מטריד. העניין הוא שלא היינו אמורים להגיע בכלל לדיונים האלה. שלל האמירות המיזוגניות והשובניסטיות של שמאלוב ברקוביץ׳ לבדן אמורות היו לפסול אותה מלשמש מנהלת ועורכת ראשית של חברת חדשות (או כל ארגון אחר שבו עובדות נשים). ואם לכתחילה משום מה מי שמינה אותה לא היה מודע לאמירות המבזות שלה, הן מצדיקות ביטול מינוי בדיעבד".

לדעתה, "הטלת ספק בהטרדות מיניות, התקפה על אמהות חד הוריות, כינוי נשים פמיניסטיות - ג׳יהאד פמיניסטי - זה מספיק. לא צריך שום סיבה נוספת כדי למנוע מאדם כזה לשבת על כסא המנכ"ל".

איש שלום מוסיפה כי קיוותה תמיד לניהול נשי בחברת החדשות. "נשים רבות בתעשיית החדשות מצפות שנים לרגע שבו אישה תנהל חברת חדשות. הגענו להישגים אדירים בשני העשורים האחרונים. נשים מובילות מהדורות חדשות בכל הערוצים, הן פרשניות וכתבות בכירות בכל התחומים, כלכלי, פוליטי, מדיני, צבאי. הן עורכות ומפיקות. אבל בהנהלה הבכירה של גופי התקשורת אפשר לספור אותן על כף יד אחת. מעציב שעד שסופסוף אישה ממונה לתפקיד, זו מישהי לא ראויה, בעלת אג׳נדה של ממש נגד נשים. עוד לא מאוחר להתעשת".