משתתפי מיזם הסוגייה היומית
משתתפי מיזם הסוגייה היומיתצילום: באדיבות המצלם

למעלה מ-300 תלמידים ממוסדות של החמ"ד באזור תל אביב והמרכז התכנסו השבוע לאירוע מחוזי מסכם של לימוד 'הסוגייה היומית' שנערך בישיבת אמי"ת בר אילן שבפתח תקווה.

מדובר באירוע רביעי ואחרון שמקיים מיזם הסוגייה היומית בתקופה האחרונה, וקדמו לו אירועים במחוזות צפון, דרום וירושלים. נציין כי באירועים קודמים השתתפו גם מפמ"ר תושב"ע, הרב מנחם קליין וכן סמנכ"לית החמ"ד, אתי אורלב.

האירוע מתקיים לאחר שבשנים הקודמות כל מוסד עשה אירוע לעצמו. השנה החליטו במיזם לעשות ארבעה אירועים מרכזיים, על פי מחוזות, במטרה לאחד את הלומדים מבתי הספר השונים. במיזם הסוגייה היומית מציינים כי בחודשים האחרונים גדל המיזם והמשיך להעמיק שורשים בתפוצה רחבה והגיע גם למוסדות נוספים.

כיום יש כ-70 מוסדות שמשתתפים בתוכנית, כאשר התלמידים במיזם לומדים מידי יום סוגיה אחת עם תוספת העמקה בעיון ובאמונה. בחלק מהמוסדות מדובר בלימוד עצמי של התלמידים בהפסקות, ובאחרים בשיעור מסודר במהלך היום.

באירוע של מחוז מרכז ותל אביב השתתפו תלמידים משמונה מוסדות שונים שהתכנסו יחד לסיים ולסכם את הלימוד. במסגרת האירוע נערכו סיומי מסכת, חידון טריוויה דיגיטלי על החומר הנלמד וכן חולקו פרסים למשתתפים הרבים בתוכנית. כמו כן, התקיימה שיחה של הרב אליהו שרביט וכן שיחה של ראש תוכנית הסוגייה היומית, הרב חיים שחר.

הרב אליהו שרביט שאחיינו נפל במהלך הקרבות ברצועת עזה ובן משפחה נוסף נפצע קשה ומאושפז גם בימים אלו, חיזק בדבריו את התלמידים. "אני רואה אתכם ואני רוצה להגיד לכם שאתם התקווה שלנו. מכל לימוד התורה, המדרשים והפרשנים, הזוהר, המשנה והמוסר, אין אוהב הקב"ה אלא מי שלומד גמרא", אמר הרב שרביט לאחר ששיתף את התלמידים בסיפורו האישי.

ראש התוכנית, הרב חיים שחר סיכם את המפגשים ואמר, "התקיים בנו ב"ה 'והיה ראשיתך מצער ואחריתך ישגה'. השנה התחילה עם קשיים של המלחמה, וכל מה שכרוך בזה. עם זאת ראינו כיצד התלמידים עצמם מתעוררים ומתחברים ללימוד התורה. זה מאוד מרגש לראות את המאות הרבות שלומדים בהתמדה, במסירות, בקדושה, בטהרה ובתמימות, וכבר כעת אנחנו מתכוננים לשנה הבאה להגביר את הלימוד כמה שיותר".

רכז השטח של המיזם, אלחנן ישראלי מוסיף, "אין כמו לעשות בסוף שנת הלימודים אירוע כזה שמרומם את התלמידים ומוציא אותם לחופש עם רוח גדולה. הדברים נכונים כל שנה ושנה, אבל במיוחד בתקופה לא פשוטה שעוברת על עם ישראל ודורשת מאיתנו תעצומות רוח ואמונה גדולים".