אלופת אירופה בדרך החוצה?
אלופת אירופה בדרך החוצה?צילום: רויטרס

האלופה היוצאת והאלופה שבדרך? אחרי שהצליחה בקושי להפוך פיגור לניצחון במחזור הראשון של אליפות אירופה בכדורגל, יורו 2024, הערב (חמישי) אלופת אירופה נבחרת איטליה כבר נראית בדרך לסיים את דרכה בטורניר היוקרתי בשלב מוקדם ומפתיע שלו.

היה זה כאשר זו פגשה את נבחרת ספרד החזקה ונראתה כמו צל של עצמה.

ספרד שבמחזור הפתיחה הביסה את קרואטיה בתוצאה 0:3, הציגה עליונות גדולה גם על האיטלקים אלופי אירופה, כאשר הגיעו למצבי הבקעה רבים ורק בזכות יכולת גדולה של שוער איטליה דונארומה נמנעה תבוסה גדולה.

לבסוף מי שהכניע את השוער האיטלקי הוא דווקא חברו לנבחרת, כאשר קלאפיורי היה לשחקן האיטלקי הראשון שכובש שער עצמי בתולדות הנבחרת האיטלקית אי פעם בטורנירי היורו השונים, כשעשה זאת בדקה ה-55 הערב.

היה זה השער העצמי החמישי שנכבש בטורניר הנוכחי, כאשר בכל טורנירי היורו אי פעם, הובקעו רק 20 שערים עצמיים. שלב הבתים השני רק החל והנתון כבר עומד על 5 כאלה.

ספרד רושמת 100% הצלחה במשחקיה הראשונים בטורניר ומבטיחה למעשה את העפלתה לשלב שמינית הגמר מהמקום הראשון בבית, מחזור אחד לפני סיום שלב הבתים ביורו 2024. בכך היא מצטרפת אל הנבחרת המארחת גרמניה שהבטיחה זאת גם היא אמש.

איטליה? היא תגיע אל מחזור הסיום למפגש מול נבחרת קרואטיה בניסיון שלא להפסיד לה, אחרת - תהיה אלופה חדשה בסיום הטורניר היוקרתי. ואולי זו תהיה נבחרת ספרד?

יתר תוצאות היום ביורו 2024: נבחרת אנגליה - דנמרק 1:1, סלובניה - סרביה 1:1.