רס"ל (במיל') סעדיה יעקב דרעי ז"ל
רס"ל (במיל') סעדיה יעקב דרעי ז"לצילום: באדיבות חיים גולדיטש

ללי, אימו של רס"ל (מיל') סעדיה יעקב דרעי בן 27 מתל אביב, אברך בישיבת יפו, שנפל ביממה האחרונה ברצועת עזה ושמו הותר הבוקר (שישי) לפרסום ספדה לו וסיפרה על דמותו של בנה.

"סעדיה שלי היה ילד שהקדים את רצון כולם לפני הרצון שלו. עשה הרבה יותר ממה שציפו ממנו בכל תחום. הוא היה תלמיד חכם, למד למבחני רבנות והתחיל לימודי תואר ראשון בהוראה. הוא למד בכל דקה פנויה והיה בעל חוש הומור גדול. אבא מדהים להללי ולינון. הוא היה גיבור בנפש ובגוף ומעולם לא התלונן. בשמחת תורה הוא היה אצלנו והתגייס. סעדיה היה מאוהב בעם הזה, אהב את התורה ואת הארץ ונלחם למענה", ספדה האם.

היא ביקשה להעביר מסר למנהיגי המדינה והצבא: "מתחילת המלחמה שתקתי, כעת יש לי חובה לא לשתוק. לא אתן שהקורבן האדיר שהקרבנו ושכלתי הקריבה יהיה לשווא. בשם סעדיה, אנחנו דורשים ניצחון והכרעה מוחלטת. בני לא נפל על מזבח של הסדרה דיפלומטית אלא על ניצחון שלם על האויב".

מודעת האבל
מודעת האבלצילום: ללא

ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע ישראל גנץ ספד גם הוא לדרעי. "הפרחים הטובים ביותר נקטפים מאיתנו. כך היה סעדיה יעקב: איש, אבא, לוחם, אברך בישיבה ובעל משפחה חם ואוהב. בנימין מרכינה ראש על הפרי המובחר שגדל בה ונפל למען כולנו".

"אמש שעה לפני הבשורה עמדנו בקשר עם האמא ללי היקרה, כשהיא מעלה רעיונות ויוזמות לשכלל את המענה למשפחות שכולות. היא התרוצצה בין משפחות נופלים וחיזקה, גם אתמול. אמש הבשורה המרה התדפקה על ביתה. אני מבקש לשלוח חיבוק גדול לרעייה רחלי, להורים ולכל המשפחה. רוח הניצחון של סעדיה וחבריו חייבת להמשיך לפעם ולחזק את הקברניטים להכות באוייב עד תום. לא לעצור דקה קודם", דברי גנץ.

דרעי היה במקור בן היישוב עלי בבנימין. הוא אותיר אחריו את אשתו לרחלי, וילדיו הללי בת השנתיים וינון בן השנה.

הוריו, ללי וחיים דרעי, הם דמויות מרכזיות ביישוב עלי. ללי הייתה חברת מליאת מועצת בנימין ופעילת ציבור. לסעדיה יעקב שישה אחים ואחיות והוא השני מבניהם.

רס"ל (מיל') סעדיה דרעי ז"ל יובא למנוחות בשעה 13:00 בבית העלמין הצבאי בחולון.