נתניהו בתום הערכת המצב בפיקוד מרכז
נתניהו בתום הערכת המצב בפיקוד מרכזצילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסביר את המניעים להחלטתו לפרסם את סרטון הווידאו בו קבל על עיכוב אספקת משלוח תחמושת אמריקנית לישראל.

בראיון ל-Punchbowl News אמר נתניהו: "אני מעריך מאוד את התמיכה של הנשיא (ג’ו) ביידן וממשל ארצות הברית במאמץ המלחמתי שלנו מההתחלה. הנשיא ביידן הגיע לכאן, הוא שלח שתי נושאות מטוסים והוא נתן לנו סיוע יקר ערך ותחמושת וכלי נשק מתחילת המלחמה. אני מעריך את זה והערכה זו נמשכת".

לדברי נתניהו, "התחלנו להבחין במספר בעיות משמעותיות שצצו לפני חודשים אחדים, ולמעשה, ניסינו, בהרבה מאוד שיחות שקטות בין הפקידים שלנו לפקידים אמריקאים, ובמקביל ביני לבין הנשיא, להסדיר את הנושא... ולא הצלחנו לפתור את זה. עכשיו זה קריטי. זה חיוני למטרות המלחמה המשותפות שלנו. כדי להביס את חמאס ולמנוע הסלמה בלבנון למלחמה מלאה אנו צריכים לקבל את המשלוחים הללו".

הלחימה נמשכת בדרום ובמרכז הרצועהדובר צה"ל

בהקשר זה הוסיף נתניהו ואמר: "העליתי את הנושא הזה עם שר (החוץ אנטוני) בלינקן, וציינתי בפניו שגורמים במשרד הביטחון שלנו אומרים לנו שבקושי מגיע זרזיף. הוא אמר: 'טוב, הכל בתהליך. אנחנו עושים הכל כדי לפתור את הבעיה ולפתוח את צווארי הבקבוק.' ואמרתי, 'טוב, זה מה שאני מצפה שיקרה. בואו נוודא שזה אכן יקרה.' זה חייב לקרות".

בהתייחסו לסרטון הווידאו שעורר מורת רוח גלויה של הממשל האמריקני אמר נתניהו: "הרגשתי שהשידור הזה הכרחי לחלוטין אחרי חודשים של שיחות שקטות שלא פתרו את הבעיה".

"חיזבאללה ואיראן מודעים לחלוטין לעובדה שהייתה עצירת (אספקת אמל”ח). הם מפרשים זאת כסוג של סדק ביחסים בין ישראל לארה"ב. והדרך היחידה לסיים את זה היא לצאת ולדבר בגלוי ולאפשר לתקן זאת בהקדם האפשרי. לא על מנת להמשיך את המלחמה ללא הגבלת זמן, אלא למטרה אחת: לנצח את המלחמה בעזה במהירות, והמטרה השנייה, למנוע מלחמה בחזית לבנון", אמר נתניהו.