רונאלדו
רונאלדוצילום: רויטרס

עד הערב (מוצאי שבת) נחשב כריסטיאנו רונאלדו למלך שערי היורו בכל הזמנים, כשהוא גם השחקן ששיחק הכי הרבה משחקים בטורניר אליפות אירופה בכדורגל, הכי הרבה דקות וגם ניצח הכי הרבה משחקים.

הערב, הצטרפה אל רונאלדו סטטיסטיקה נוספת כשהפך למלך הבישולים בכל הזמנים בטורניר היורו היוקרתי.

היה זה בזכות בישול שלו לברונו פרננדש בדקה ה-56 בניצחון נבחרתם פורטוגל על טורקיה, שער שקבע את תוצאת המשחק, 0:3 גדול לפורטוגל.

טורקיה שבמחזור הפתיחה הביסה את גיאורגיה כשכבשה לרשתה שלושה שערים באצטדיון ה'זינגל אידונה פארק' שבדורטמונד, קיוותה ליהנות מהאצטדיון הביתי שוב ולהפתיע את פורטוגל אך נתקלה ביריבה שגדולה עליה בכמה רמות.

רונאלדו הגיע להזדמנות הראשונה במשחק כבר בדקה ה-2 במה שסימן את שעתיד לקרות, ובדקה ה-21 עלתה פורטוגל ליתרון משער של ברנרדו סילבה. 8 דקות אח"כ הכפילה פורטוגל את התוצאה כשנהנתה משער עצמי של הטורקים ובדקה ה-65 רונאלדו ופרננדש עשו לזה סוף.

זה נגמר עם תבוסה שמנחילה פורטוגל לטורקיה, ניצחון שמעלה אותם אל שלב שמינית הגמר מהמקום הראשון בבית, מחזור אחד לפני סיום שלב הבתים.

רונאלדו, הוא בגיל 39 ו-138 יום, עושה היסטוריה כפולה כשהפך למבשל המבוגר ביותר בתולדות היורו ולמלך הבישולים של המפעל עם בישול 8 שלו. על הדרך הוא גם מנפץ את שיאו של לאונרדו בונוצ'י, כששותף במשחק ה-19 ברציפות של פורטוגל באליפויות אירופה. ווינר.

במשחק מוקדם יותר היום בבית זה ביורו, נפרדו גיאורגיה וצ'כיה בתיקו 1:1 שמשאיר להן סיכוי להעפיל לשלב הבא.