חוות זוהר בבקעת הירדן
חוות זוהר בבקעת הירדןצילום: אלחנן גרונר - הקול היהודי

פרובוקציה אלימה בבקעת הירדן: זוהר סבח, בעליה של חווה חקלאית הסמוך לישוב מבואות יריחו הותקף בידי ערבים ופעילי שמאל קיצוני שהלהיטו את הרוחות, בעת שרעה עם עדרו בסמוך למעיינות העוג'ה.

סבח הזעיק במיידי את כוחות הביטחון, תוך שהוא מנסה לשמור על עדרו אותו ניסו הערבים ופעילי השמאל הקיצוני להבריח מן המקום במהלך התקיפה. עם הגעת כוחות צה"ל למקום נערכה ספירה חוזרת של העדר, בה התברר כי 18 ראשי צאן נגנבו.

כוחות צה"ל בסיוע כוחות משטרה ומג"ב שקפצו גם הם לאירוע פתחו בחיפושים, וכעבור כשעה אותרו שמונה מראשי הצאן שנגנבו מוחבאים בכמה דירים במאהל כשעל אוזניהם של מרבית הכבשים והעיזים עדיין מתנוססים עגילי הזיהוי. עשרה ראשי הצאן הנוספים טרם נמצאו.

במהלך החיפושים עצרו כוחות צה"ל שלושה חשודים בתקיפה מהכפר עוג'ה אל פוקא, ועיכבו לחקירה ארבעה פעילי שמאל קיצוני שהיו מעורבים באירוע.

נזכיר כי זו אינה הפעם הראשונה בה מהווה החווה של סבח יעד להתקפות ופרובוקציות אלימות. רק בשנה האחרונה גנבו ערבים פעמיים ראשי צאן מהעדר בחווה שאותרו לאחר חיפושים ממושכים במאהלים הבדואים הסמוכים, ומספר פעמים הותקפו רועי הצאן בידי ערבים שפלשו לשטחי המרעה של החווה כשהם מלווים בפעילי שמאל קיצוני.