פרשים על המדרכה במהלך ההפגנהבאדיבות המצלם

ברחוב קפלן בתל אביב הפגינו הערב (מוצאי שבת) רבבות בני אדם ולטענת המארגנים המחאה הייתה הגדולה ביותר מאז 7 באוקטובר.

מאות מפגינים פתחו בצעדת מחאה לעבר מצודת זאב ברחוב קינג ג'ורג' - שם שרפו מיצג בדמות בית תחת הכותרת "הבית בוער". בהמשך פרצו עימותים קשים מול המשטרה בהם נעצרו מספר מפגינים.

פעילות המשטרה במהלך ההפגנהדוברות המשטרה

שוטר תועד מעיף בכוח את כתבת חדשות 12 יולן כהן. ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב, "עוד ערב של איבוד עשתונות של משטרת ישראל. אין שום סיבה ששוטר ינהג באלימות כזו כלפי אף אזרחית. בטח שלא כלפי עיתונאית בתפקיד. איפה מפכ"ל המשטרה? איפה הפיקוד הבכיר בשטח? נחצו כל הגבולות. זה לא יכול להימשך ככה".

צילום: עידית פחימה הרשקוביץ

מהמשטרה נמסר "בשעה האחרונה המשטרה פועלת לשמירה על הסדר הציבורי ברחוב קינג ג׳ורג׳ בתל אביב. במסגרת פינוי מפירי הסדר נהדפה כתבת חדשות 12 יולן כהן שנמצאת במקום ומבצעת סיקור של האירועים בשטח. משטרת ישראל מצרה על האירוע שהתרחש בלהט פינוי הציר. עבודת העיתונאים ראויה להערכה וחשובה לסיקור האירועים, נפעל לאפשר להם לבצע את עבודת בבטחה למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד".

מחדשות 12 נמסר "אנו מגנים את התקיפה של כתבתנו, יולן כהן, מצד שוטר במהלך סיקור המחאה הערב בתל אביב ודורשים מהמשטרה לערוך בירור לנסיבות המקרה".

ח"כ גלעד קריב מתעמת עם פרשי המשטרהבאדיבות המצלם

עינב צנגאוקר אמו של מתן צנגאוקר שנחטף מניר עוז אמרה בהפגנה מוקדם יותר, "כל עוד נתניהו חש יציב על כסאו – לא תהיה עסקה, לא יהיה פתרון לצפון, ולא יהיה פתרון למדינה. נתניהו מפקיר ומחריב את הכל. הציבור כולו חייב להתגייס בדחיפות להפלת נתניהו וממשלתו".

בתוך כך יו"ר המחנה הממלכתי, בני גנץ השתתף הערב (מוצאי שבת) בעצרת למען השבת החטופים בכרמי גת, יחד עם ח"כ אלון שוסטר, חברי קהילת קיבוץ ניר עוז, נציגי משפחות החטופים ותושבי קרית גת והסביבה. הזמר רן דנקר הופיע בעצרת.

כרמית קציר פלטי, אחותו של אלעד קציר ז"ל, בתם של רמי קציר שנרצח בטבח בניר עוז, וחנה קציר ששוחררה מהשבי אמרה "האנשים שלנו בעזה סומכים עלינו, הם שומעים על ההפגנות וזה מחזק אותם. אני רוצה להאמין שהם יודעים שלא ויתרנו עליהם. שאנחנו נלחמות ונלחמים, הכי חזק שאנחנו יכולים".

מרסלו גרזון, אבא של סיגי, אלמנתו של דולב יהוד ז"ל שאחותו ארבל עדיין חטופה הוסיף "מעל שמונה חודשים שעינינו חדלו מלבהוק. האופק איננו נראה. אנו צמאים לשמחה כמו אוויר לנשימה. מדינתנו חייבת לחזור לפסים נורמליים ושפויים. יש לנו החובה וההתחייבות להבטיח לילדינו, נכדינו ולדורות ההמשך עתיד בטוח, מלא קידמה, שגשוג ושמחת חיים.

לכן, אני פונה לכל חבריי הממשלה והכנסת, מכל הסיעות, שבנפשם חופש וחופשיות, להרים את הראש, להצביע על פי צו מצפונם ולהפיל את הממשלה הכושלת בתולדותינו, להפסיק להסתכל אל החושך ולהתחיל להביט אל האור. חייבים להפסיק את שעון מנגנון ההשמדה העצמית שהחל לתקתק".