סמית'. נשאר בבירה
סמית'. נשאר בבירהצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

אחרי שהפתיעה עם מינויו של דן שמיר למנהלה המקצועי, מחזיקת הגביע מהבירה, הפועל ירושלים ממשיכה את ההכנות שלה לקראת העונה הבאה וחזרתה למפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה, מפעל היורוקאפ.

החלק הראשון בפאזל של האדומים מירושלים שהיה צריך לחבר אותו מחדש היה עמדת הרכז כאשר קבוצות רבות התעניינו בשירותיו של ספידי סמית'.

לאחר שבוע מותח הודיעה ירושלים כי סמית' החליט להאריך את חוזהו בבירה בשנתיים נוספות, דבר שמהווה מבחינתם הישג גדול, כאשר כסף רב הוצע לרכז האמריקאי המצויין שהוביל את ירושלים לזכיה בשני גביעי המדינה בכדורסל ברציפות, גביע ווינר סל והגיע איתה לגמר ליגת האלופות לפני שנתיים.

העונה סיים סמית' עם תואר אישי של מלך האסיסטים עם 7.6 אסיסטים שמסר לחבריו למשחק, כשהוא מוסיף 10.2 נקודות, 3.2 ריבאונדים, 1.1 חטיפות ומדד 13.2 בעונה הרגילה.

"לא אשקר, ברגע שהעונה הסתיימה קיבלתי לא מעט הצעות מפתות שמשכו את העיניים שלי אבל שום דבר לא דיבר ללב שלי", אמר סמית' לאחר החתימה, "אני שמח להישאר במקום שאני גאה לקרוא לו בית, ונרגש לפתוח עונה מלאה עם יונתן וכל הצוות המדהים. ויותר מהכל, אני שמח להמשיך את המסע שלי אתכם, אוהדי הפועל, שתמיד הייתם שם בשבילי. דברים גדולים יקרו בדרך! יאללה הפועל!".

מאמן הקבוצה, יונתן אלון: "העובדה שספידי בחר להישאר כאן למרות שקיבל הצעות גבוהות יותר אומרת הרבה עליו ועלינו. ספידי הוא אחד הווינרים הכי גדולים שלבשו את מדי הפועל, ואני מאושר שהצלחנו לשמור עליו כחלק בלתי נפרד מהשלד המצוין שממשיך איתנו".

מי שנפרדה ממנו ירושלים אך גם הוא נשאר באדום, הוא עוז בלייזר שחתם במדי הפועל ת"א ומהווה עבורה רכש שלישי לקראת העונה שבפתח.