איציק בונצל: הרצי הלוי פושע מלחמה, ארדוף אותוערוץ 7

איציק בונצל, ששכל את בנו סמ"ר עמית שנפל בקרב בעזה, תוקף באופן קשה וחסר תקדים את הרמטכ"ל הרצי הלוי על חלקו במחדלים שהובילו למתקפת חמאס ב-7 באוקטובר.

"הרמטכ"ל הרצי הלוי - פושע מלחמה. אני נשבע פה כמו שנשבעתי בשאר המקומות שארדוף אותו ואת האחרים עד סוף ימי חיי. הם לא יגמרו בוועדת חקירה", הצהיר האב השכול.

הוא הוסיף, "אנחנו, כמו רבים מאוד, פוקדים את בתי הקברות ואני עומד שם ומסתכל ואומר לעצמי - הילד הזה היה צריך להיות בחיים עכשיו - אם הפושעים הללו היו מתייחסים להתרעות המודיעיניות ומקיימים צבא כמו שצריך. הם יבואו לדין. בששת החודשים האחרונים פגשתי מאות אלפי ישראלים שנשבעים כמוני ואנחנו נעמיד אותם לדין. זה לא ייגמר כמו המסקנות במירון ש-45 יהודים מתו ואף אחד לא שילם את המחיר".

בונצל טען "יש לנו ההורים זכות עמידה משפטית ואנחנו נעמוד בכל מקום ונחכה להם. אתם יודעים למה הם לא מתפטרים? כי הם יודעים שהעם מחכה להם".

"הם מארגנים את הניירות והמסמכים. הם יודעים שיצטרכו לתת את הדין על מותם של מאות יהודים, על אלה שנחטפו, על עם ישראל שנפגע ועל המדינה שכמעט מתרסקת. הם יודעים שהעם מימין ומשמאל מסכים שהם צריכים לעמוד לדין", סיכם.