מתוך המהומה ב-LAבאדיבות המצלם

מפגינים אנטי-ישראלים התאספו אמש מחוץ לבית הכנסת 'עדת תורה' בשכונת פיקו-רוברטסון בלוס אנג'לס בו נערך כנס נדל"ן ישראלי.

הם הקיפו את בית הכנסת ומנעו מיהודים את הכניסה למקום.

בסרטונים מזירת ההתרחשות נראים מפגינים רעולי פנים חבושים בכאפיות משלבים ידיים וקוראים קריאות פרו פלסטיניות.

חשבון רשת בשם 'Jews Fight Back' (יהודים נלחמים בחזרה) קרא לנציגי הקהילה להגיע בהמוניהם ולהגן על בית הכנסת: "עלינו להתאסף יחד, כמה שיותר חברים, כדי להבטיח שהקהילה שלנו לא תישאר חסרת הגנה".

"הביאו את חבריכם, את משפחותיכם ואת האידיאלים שלכם. הניפו בגאון את דגלי ישראל וארצות הברית. התאחדו והפגינו את כוחנו ואחדותנו. אל תאפשרו לבית תפילתנו לעמוד בשיממונו בגללם", נכתב בחשבון.

ראש עיריית לוס אנג'לס קארן בס אמרה כי מדובר באירוע בלתי מקובל וכי היא מתכוונת להילחם בתופעות מסוג זה. "אני רוצה להבהיר - לוס אנג'לס לא תהיה עיר מקלט לאנטישמיות ולאלימות. האחראים ימצאו וימוצה עימם הדין".

סשה רויטמן-דרטווה, מנכ"ל התנועה למאבק באנטישמיות, הגיב: "התקיפה האלימה מצד מפגינים פרו-פלסטינים מחוץ לבית כנסת בלוס אנג'לס והירי אתמול בערב על בית הכנסת ברוסיה, שמצטרפים למעשים המזעזעים בצרפת ולאירועים רבים נוספים ברחבי העולם, מהווים החרפה ועלייה נוספת ברמת האנטישמיות ובחומרת פשעי השנאה נגד יהודים ברחבי העולם. המעשים הללו מהווים תזכורת חשובה לסיבה בגללה כולנו צריכים להילחם באופן יומיומי כנגד כל גורם המבצע, מצדיק או מגבה מעשי טרור, אלימות או רצח כלפי יהודים, במישרין או בעקיפין. אנו מקווים ששלטונות החוק במדינות השונות ידעו להגן על היהודים החיים בקרבם - ולא יותירו אותם להתמודד לבד במערכה האנטישמית האלימה".

ארגון מצעד החיים העולמי הגיב על האירועים האנטישמיים בימים האחרונים, "המתקפה על בית הכנסת 'הדס תורה' בלוס אנג׳לס והפגיעה ביהודים שם, כמו גם המתקפה ועל בתי הכנסת ברוסיה, האונס המזעזע של הנערה היהודיה בצרפת בשבוע שעבר, והפגיעה היומיומית ביהודים מביאים למסקנה עגומה אחת: 'דמם של היהודים מותר'. האנטישמיות נורמלה והפגיעות הפכו לשיגרה".

עוד הוסיפו בארגון ואמרו "עם תחילת מלחמת חרבות ברזל הצניעו היהודים סממנים יהודיים, בקמפוסים יעצו להם לא להגיע לאוניברסיטה וללמוד מרחוק, וברכבת התחתית בניו יורק קראו לציונים לצאת מהרכבת. מדובר בניסיון לאיים ולדחוק את היהודים מהמרחב הציבורי, דבר שמוכר לנו היטב מההיסטוריה. אנחנו קוראים לרשויות להתעשת ומהר כי דמם של היהודים מופקר".