איטליה מול קרואטיה הערב. חייכו אחרונים
איטליה מול קרואטיה הערב. חייכו אחרוניםצילום: רויטרס

אלופת אירופה עדיין כאן. בית ב' של היורו סומן עוד מרגע ההגרלה כבית המוות כאשר הוגרלו אליו אלופת אירופה נבחרת איטליה, נבחרת ספרד האלופה לשעבר וזו שהגיעה לחצי הגמר בשלושה מארבעת הטורנירים הגדולים האחרונים - נבחרת קרואטיה.

הערב (שני) הגיע רגע האמת של שתיים מהן, אלופת אירופה המכהנת וזו שהגיעה כמעט עד הסוף בשנים האחרונות, נבחרת קרואטיה.

השתיים נפגשו למשחק ישיר ראש בראש על הכרטיס הבטוח לשלב הבא, שמינית גמר היורו וכיאה לכל התחזיות סיפקו רגעים דרמטיים וגדולים, כאלה שכנראה יחקקו בדפי ההיסטוריה.

בעוד האיטלקים, אלופי אירופה, הגיעו למשחק עם ידיעה כי רק הפסד יגרום להם לנזק גדול ולהדחה מוקדמת ומפתיעה, הקרואטים הגיעו למשחק עם סכין בין השיניים והבנה כי הם חייבים לנצח בכדי לנסות ולעשות מהפך גדול במחזור הסיום של שלב הבתים.

וכך אכן היה. אחרי מחצית מאופסת בו איטליה הייתה מעט טובה יותר, דווקא קרואטיה היא זו שהייתה חדה. לאחר שהחמיץ פנדל, לוקה מודריץ' עשה היסטוריה כשהפך לכובש הכי מבוגר בתולדות אליפויות אירופה. מודריץ' עקף את כריסטיאנו רונאלדו כשכבש בדקה ה-54 אחרי פחות מדקה מהמחצת הפנדל, וכבש בגיל 38 ו-289 ימים.

בכך שבר מודריץ' את שיאו ההיסטורי של איביצה ואסטיץ' האוסטרי, שכבש בגיל 38 ו-257 ימים לרשת פולין ביורו 2008.

זה נגמר? לא אם זה תלוי באלופת אירופה.

קרואטיה כבר חגגה ניצחון והדחה מפתיעה של אלופת אירופה אך האיטלקים הראו שהם עשויים מחומר אחר כאשר בהתקפה האחרונה במשחק, בדקה ה-98 וכמו נבחרת גרמניה אמש, גם היא מצליחה להשוות ברגעי הסיום של משחקה כאשר הפעם היה זה ממש בהתקפה האחרונה.

האיטלקים מסיימים את שלב הבתים מהמקום השני בבית ויפגשו בשמינית הגמר את שוויץ. קרואטיה? היא תקווה לנסות ולהעפיל מהמקום השלישי אך הסיכויים לא לטובתה במיוחד.